TrashOut: Mobilní aplikace monitoruje nelegální skládky

 TrashOut: Mobilní aplikace monitoruje nelegální skládky

Taky vám vadí skládky v různých zákoutích naší republiky? Projekt TrashOut nabízí mobilní aplikaci, pomocí které můžeme společně tento stav změnit. Přečtěte si článek o této unikátní iniciativě.

Za projektem TrashOut stojí tým poměrně rozsáhlý tým autorů: Jozef Vodička, Tomáš Lodňan, Milan Dubec, Milan Chudoba, Marek Špalek, Jozef Kňažko, Michal Kľačko, Dušan Dragula a Peter Čelko.

TrashOut je vlastně celosvětovou iniciativou. Cílem je najít černí skládky na celém světě pomocí mobilní aplikace a pak přijít s řešením jak eliminovat jejich vytváření. A jak to celé funguje? Stáhnete si do mobilu aplikaci a až se ve svém okolí setkáte s nelegální skládkou, označíte toto místo na mapě v aplikaci. Tímto způsobem tak vzniká unikátní mapa všech světových nelegálních skládek. O skládku se pak postarají samosprávné organizace, odpadové společnosti z daného regionu nebo vy s vašimi kamarády.

Na otázku, jak nápad TrashOut vznikl odpovídá jeden z členů projektu Jozef Vodička vcelku jednoduše: „Hmm, zapojil som hlavu keď som viděl problém s čiernými skládkami. Viem, že sú krajiny, ktoré si vedia udržat čistotu, tak prečo by si nemohli všetky?“ Za nejtěžší na projektu považuje hledání partnerů pro projekt a samozřejmě i uživatelů. „Všetkým chcem touto cestou poděkovat, ste super!“ Dodává Jozef Vodička. Jako nejzásdnější pro realizaci projektu považuje vnitřní motivaci a fakt, že musí být člověk ochoten svému projektu obetovať několik let života.

V součané době probíhá rozšiřování aplikace do dalších regionů a řada dílčích vylepšení aplikace. Přidejte se i vy a nahlašte skládky ve svém okolí. Aplikace je dostupná zadarmo pro iOS, Android i Windows Phone.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz