Vytvořte film za dva dny a vyhrajte na festivalu 48 Hour Film Project

 Vytvořte film za dva dny a vyhrajte na festivalu 48 Hour Film Project

Praha již potřetí v řadě přivítá festival 48 Hour Film Project, tentokrát od 4 do 6. října, ale předběžná registrace je možná již od 1. srpna na webových stránkách http://praha48film.com. Letos se výsledné filmy budou promítat 11-12. října v kině Lucerna a po promítání posledního snímku přijde na řadu slavnostní předávání cen.
Festival 48 Hour Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě a její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film. Váš film během jednoho víkendu natočíte a o týden později bude představen dychtivému publiku na plátně Kina Lucerna, jednoho z nejznámějších kin v Praze.

Minulého ročníku se zúčastnilo 31 týmů a přes 400 filmařů. „Myslíme si, že se tohoto ročníku zúčastní ještě mnohem více týmů, jelikož je náš festival v České republice už docela známý, a to díky úspěchům našich filmařů a velkému zájmu místních médií. Vítězné filmy odvysílá náš hlavní mediální partner Nova Cinema a také bude k dispozici k shlédnutí na Voyo.cz,” říká Petra Ratner, producentka 48 Hour Film Project. Filmoví nadšenci se mohou těšit i na doprovodný program; festival uspořádá workshopy, večírky a večery s filmovými legendami, jako jsou producent „Hvězdných válek“ Rick McCallum a režisér David Ondříček.

Letošní ročník soutěže sponzoruje generální partner festivalu pivo Fénix, který vítěze odmění roční dodávkou pšeničného piva s koriandrem. „Další ceny ohlásíme na konci léta, ale určitě mezi ně bude patřit výlet na finále příštího ročníku festivalu, speciální cena Prague Welcome, hlavního partnera letošního ročníku 48 Hour Film Project Praha, a také nové úžasné příležitosti v kariéře filmařů,“ říká producentka Petra Ratner.

Myšlenka tvorby filmů během 48 hodin se v roce 2001 zrodila v mysli muže z Washingtonu, D. C. jménem Mark Ruppert. Od úplně první soutěže se této filmařské události zúčastnilo už přes 300 000 lidí a nyní probíhá každoročně ve více než 100 městech po celém světě.

Pražští filmaři se budou moci poměřit s kolegy z tak odlišných míst, jako je New York, Ho Chi Minhovo město, Johannesburg, Paříž, Tel Aviv, Los Angeles, Melbourne, Šanghaj, Mumbaí a mnoho dalších. Každý rok se vítězný tým pražského festivalu se svým filmem dostane šanci zúčastnit mezinárodní soutěže zvané Filmapalooza, která probíhá v USA. Filmapalooza 2014 se bude konat v New Orleans.

Během loňského ročníku festivalu Filmapalooza v Hollywoodu se vítězný snímek pražského 48 Hour Film Project „Hlavní chod“ umístil mezi nejlepšími snímky na světě. Jeho producentkou byla Kristýna Drozdová a režíroval ho Jan „Opin“ Pivoňka. Tento film získal hned dvě prestižní ocenění: za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (ocenění získala Kateřina Pindejová) a za nejlepší využití zadané rekvizity. Snímek se také umístil mezi nejlepšími deseti filmy tohoto roku, byl promítán na letošním ročníku filmového festivalu v Cannes a dokonce se objevil na plátnech i tak vzdáleného místa, jako je Albuquerque Film & Media Experience v Novém Mexiku.

„Jsme naprosto nadšeni z toho, že se naše soutěž stala během tak krátkého období opravdovým nástrojem filmařů k tomu, aby se řádně procvičili a často i úspěšně odstartovali své kariéry,“ říká Petra Ratner, producentka 48 Hour Film Project a dodává: „Často slýcháme, jak se soutěžící díky pouhé účasti, navázání kontaktů, anebo samotnému filmu dostávají k mnohem větším projektům.“

Týmy se od 1. srpna mohou k letošnímu ročníku festivalu zaregistrovat na webu projektu.

Zdroj: tisková zpráva PROTEXT

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz