Walter Isaacson v knize Inovátoři přináší příběhy digitálních průkopníků

 Walter Isaacson v knize Inovátoři přináší příběhy digitálních průkopníků

Americký novinář a spisovatel Walter Isaacson přichází s příběhy velkých inovátorů. Audiokniha vznikla v koprodukci nakladatelství Práh s Audiotékou a pro účely audioknihy nebyla nijak krácena. Audiokniha Inovátoři přibližuje příběh lidí, kteří hleděli do budoucnosti, udávali trendy a rádi zkoušeli nové věci. Technické vymoženosti chtěli zkoušet jako první a nejlépe je vymyslet.

Titul Inovátoři popisuje život géniů a nadšenců, kteří technický pokrok a přesun do digitálního věku svojí činností umožnili. Příběh vypráví o tom, jakým způsobem uvažovali a proč byli tak vynalézaví. Jak bylo možné spolupracovat a osvojit si umění týmové spolupráce. Nacházíme se v éře, která inovace, tvořivost a týmovou spolupráci podporuje. Inovátoři nám ukazují, jak k těmto jevům dochází. To, jak fungují inovace a kreativita dohromady, si můžete poslechnout v audioknize Inovátoři.

V roce 2011 se z Isaacsonova převratného životopisu zakladatele Applu Steva Jobse stal globální fenomén a jedna z nejprodávanějších knih literatury faktu všech dob. Nyní Walter Isaacson přichází s příběhem lidí, kteří nástup Jobse a digitálního věku umožnili. Pokud chcete pochopit, jak k inovacím skutečně dochází a jak spolupráce vede ke kreativitě, pak jsou Inovátoři tou správnou volbou. Tato kniha má naději stát se klasickým textem o dějinách digitální revoluce a nepostradatelným průvodcem světem inovací. Isaacsonova mistrná sága začíná Adou Lovelaceovou, dcerou lorda Byrona, jež se ve čtyřicátých letech 19. století stala průkopnicí počítačového programování. Zkoumá fascinující osobnosti, které stvořily stávající digitální revoluci, jako například Vannevara Bushe, Alana Turinga, Johna von Neumanna, J. C. R. Licklidera, Douga Engelbarta, Roberta Noyce, Billa Gatese, Steva Wozniaka, Steva Jobse, Tima Bernerse-Lea a Larryho Page.

Témata jako programování, tranzistor, mikročip, videohry, internet, osobní počítač, software a mnoho dalších. Každá kapitola je jedinečná a ukazuje nám jednu z mnoho kousků inovací, které do sebe zapadají.

První životopisné audioknihy z pera Waltera Isaacsona se bravurně ujal Martin Stránský, druhé jeho dílo, které bylo převedeno do audiopodoby, načetl Vladislav Beneš. Audiokniha Inovátoři je nejen plná informací v podobě jmen a postupů.

Kombinace naučné literatury se skvělým hlasem a audio podobě může pro Inovátory znamenat stejný vzlet jako pro životopis Steva Jobse.

Zdroj: PROTEXT

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz