ZasPas: Z bezpečnostních pásů vyrábíme nové věci

 ZasPas: Z bezpečnostních pásů vyrábíme nové věci

Představujeme jeden z dalších projektů založených na upcyclingu. Tereza Cieslerová se rozhodla, že využije bezpečnostních pásů z aut z vrakovišť a začala vyrábět tašky, kabelky i další věci. Přečtěte si více o projektu ZasPas.

O čem váš projekt je?
Vyrábíme tašky z recyklovaných bezpečnostních pásů z vyřazených automobilů. Ty bývají jinak na vrakovištích bez užitku odváženy do spaloven. V současné době jsou v našem portfoliu nejen tašky ale i kabelky, kosmetická pouzdra či peněženky.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
ZasPas tvoří zakladatelka a nositelka celého nápadu Tereza a to za velké podpory jejího přítele Vojty. Na konečném produktu se podílí i další externí dodavatelé – ať už jsou to samotná vrakoviště či švadleny.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Můj kamarád vlastní vrakoviště. Jednou jsem se bavili o jeho povolání a řešili co jde a nejde recyklovat z aut. Pásy patřily do malého procenta, které nejde znovuvyužít. Domluvila jsem se s ním a první dávku pásu si odvezla. Z té jsem si udělala mojí první tašku, kterou jsem začala v létě 2012 nosit. Moje okolí jí ocenilo a švagrovo popíchnutí mě dovedlo k rozjetí celého projektu.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Tašky z pásů jsem začala dělat souběžně s posledním semestrem vysoké školy. Dělila jsem čas mezi diplomní prací na Fakultě architektury a navrhováním tašek a konceptu ZasPasu. Nebylo to jednoduché, ale díky podpoře švagra Michala, celé rodiny a přítele Vojty jsem zvládla obojí.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Velmi důležitá je podpora nejbližších a to především v začátcích. Nebojte se kritiky okolí, je to podstatné pro Váš vývoj a hlavně se nebojte práce. Bez toho to prostě nejde:-)

Na čem pracujete teď?
Momentálně se nejvíce věnujeme propagaci značky, tedy dostávat ji do širšího povědomí veřejnosti. Připravujeme nový web, účastníme se fashion a designových prodejních akcích, kde máme možnost mluvit přímo se zákazníky. V brzké době budeme s výrobky na akcích MFF v Karlových Varech a na hudebním festivalu Colours of Ostrava. Také hledáme nové kamenné prodejny v českých městech, kde bychom mohli prodávat naše produkty. A samozřejmě vyvíjíme nové produkty. Nápadů máme stále dost:-)

Děkujeme za odpovědi a ať se projektu daří.

Foto: Vojtěch Lstibůrek

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz