Představujeme startup Coffee to Home, degustaci kávy u vás doma

Pití kávy je pro řadu z nás každodenní samozřejmostí. Ondřej Macků a Tibor Kučera se však tento zvyk snaží povýšit na něco víc a přichází s projektem Coffee to Home. Předplatitel má možnost každý měsíc ochutnat nové druhy kávy z předních českých pražíren.

O čem váš projekt je?
Spolu se společníkem, Tiborem Kučerou, jsme založili službu Coffee to Home, která každý měsíc svým zákazníkům formou předplatného zasílá v rámci jednoho většího balíčku 3 degustační balíčky výběrové kávy z předních českých pražíren. Dáváme tak možnost ochutnávat kávy, ke kterým by se jinak člověk ani nedostal. Kouzlo je v tom, že všechny kávy každý měsíc měníme. Spektrum káv je tedy široké a objevovat můžete chutě vznikající od Brazílie přes Keňu až do Indie. Prostě celý svět. Když zákazníkům nějaká káva zachutná více, mohou si jí potom přikoupit libovolné množství.
Součástí balení jsou i degustační kartičky nebo popisky káv, abychom našim zákazníkům usnadnili jejich cestu za výběrovou kávou, a udělali z ní hru, na kterou každý měsíc čekají s nezdravě zdravou závislostí.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Náš tým je hodně malý, o 95 % práce se staráme sami dva. Občas ale potřebujeme odbornější výpomoc našeho grafika Radima a fotografa Martina, kterým patří velký dík za skvělou práci. Občas pomůžou také naše přítelkyně nebo studenti z Masarykovy univerzity, kteří se chtějí přiučit marketingu a PR.

ch

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Naše cesta vedla od obyčejných kaváren přes ty kvalitní s výběrovou kávou, jejímu kouzlu jsme pak ihned podlehli. Řekli jsme si, že chceme, aby toto kouzlo poznal celý svět. Nebo alespoň Česká republika. Tibor byl později na školním pobytu v Kanadě, kde poprvé poznal službu, která lidem dováží různé druhy výběrové kávy. Okamžitě nás to inspirovalo k dalším krokům a zanedlouho bylo Coffee to Home na světě.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší je určitě skloubit práci na Coffee to Home s prací na plný úvazek. Službu si pipláme po večerech a nezbývá moc energie na cokoliv dalšího. I to je důvod, proč bychom teď rádi našli investora a začali na všem pracovat intenzivněji na plný úvazek.
Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Chtít pracovat sám na sobě. Umět vytrvat, když se nedaří a být pozitivní.

Na čem pracujete teď?
Jak jsem psal výše, teď především hledáme investora a další strategická partnerství, která nám pomůžou dostat službu dál. Také bychom se chtěli rozšířit na Slovensko a do Rakouska.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se projekt daří dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz