Aplikace Vzpomínkomat nahrazuje tradiční adventní kalednáře

 Aplikace Vzpomínkomat nahrazuje tradiční adventní kalednáře

Pro většinu lidí představují konec roku a blížící se Vánoce období plné stresu a běhání po nákupních centrech. To chce letos změnit projekt Vzpomínkomat, za kterým stojí mladý podnikatel z Brna.

Pravděpodobně to znáte sami – prosinec není obdobím štěstí a rodinné pohody, jak se nám reklamy snaží namluvit. Naopak je spíše měsícem, ve kterém nic nestíháte. Máte stres z nekonečných pracovních povinností a ještě navíc se musíte tlačit v přeplněných nákupních centrech při shánění dárků. Času na rodinu a přátele už pak moc nezbývá a vánoční svátky jsou jen slabou náplastí.

Do boje s tímto nešvarem moderní doby vytáhl brněnský podnikatel Milan Seitler, který je mimo jiné zakladatelem vývojářského studia Reinto. Vymyslel projekt Vzpomínkomat, jehož princip je jednoduchý – jedná se o webovou a mobilní aplikaci, pomocí které mohou lidé vytvořit virtuální adventní kalendář pro své blízké. Na webu www.vzpominkomat.com lze nahrát fotky, napsat k nim související vzpomínky a zážitky, a to celé pak darovat ve formě vlastní webové stránky nebo mobilní aplikace.

“Tato aplikace původně vznikla pouze jako dárek pro přítelkyni. Když jsem ale viděl ohlas, který tento nápad sklidil, rozhodl jsem se, že letos svůj vlastní virtuální kalendář bude moci vytvořit a darovat úplně každý. Věřím, že díky tomu budou letošní Vánoce více o lidech a méně o penězích. Nejcennější dárky totiž nejsou ty, které stojí tisíce korun, ale ty, na kterých si dáme záležet a které nás kromě pár korun stojí především náš volný čas,” vysvětluje mladý podnikatel Milan Seitler.

Obdarovaný člověk si svůj vzpomínkový příběh může prohlížet buď na webu nebo v mobilní aplikaci pro Android a iOS. Oproti klasickým čokoládovým kalendářům má tato virtuální podoba jednu velkou výhodu. Každý den lze totiž otevřít pouze jedno políčko, a tak se obdarovaná osoba nemůže připravit o překvapení, ani kdyby chtěla. V tom také spočívá hlavní smysl celého projektu – zpříjemnit lidem konec roku tím, že si každý den budou moci otevřít jedno nové překvapení a pobavit se nad ním společně s těmi, na kterých jim záleží. O tom, že tento originální projekt, který byl spuštěn teprve před pár dny, má šanci na úspěch, svědčí i desítky zájemců, kteří se již pustili do tvorby svých vlastních kalendářů.

Zdroj: ZT Vzpominkomat.com

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz