Batoh z duší, brýle z lyží, aneb jak dělá upcycling značka RESPIRO

 Batoh z duší, brýle z lyží, aneb jak dělá upcycling značka RESPIRO

Fenomén upcyclingu, kdy z použitých a nepotřebných materiálů vytváříme nové kvalitní výrobky zasáhl i Českou republiku. V krátkém rozhovoru s Jakubem Mastíkem, obchodním ředitelem značky RESPIRO, představujeme zákulisí výroby upcyclingových produktů v Čechách.

O čem váš projekt je?

To co se snažíme tvořit je nový přístup k reklamě, který je odpovědný k našemu životnímu prostředí, což má pozitivní vliv na image všech společností, pro které pracujeme.
Naše filosofie se primárně zaměřuje na tzv. up-cycling neboli znovuvyužití, což v podstatě znamená, že materiálům vdechujeme nový design, hledáme vtipné řešení, přidáváme užitnou hodnotu a měníme příběh těmto již nepoužívaným věcem (použité reklamní bannery, tiskoviny, autoplachty, cykloduše, desky plošných spojů apod.). Všechny naše výrobky mají svůj příběh a jsou tak ojedinělé svým charakterem, že samy provokují v uživatelích mnoho otázek a vybízejí je ke komunikaci, kterou dnes nejen marketingové oddělení velmi často vyhledávají.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Naše inspirace a celá filosofie pochází z Ameriky. Objevili jsme tento směr, když jsme hledali distributory našich původních RESPIRO triček právě v Americe.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Budujete něco, co před námi v ČR nikdo nebudoval a nemáte tedy žádné konkrétní podklady pro rozhodování. Vše je pouze o nás a našich pocitech. Jsme přesvědčení, že jdeme správnou cestou.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Nebát se a „jít do toho naplno“ jako my. Lidé co chtějí realizovat svůj nápad by měli mít jasno a třeba si sestavit takovou „BIBLI“ jako my.

Na čem pracujete teď?

Propagujeme up-cycling, budujeme značku, budujeme distributorskou síť se sběrnými místy použitého materiálu, vyrábíme stále nové výrobky z dalších a dalších materiálů, pracujeme na nových motivech našich RESPIRO triček, spolupracujeme s multižánrovým centrem Cooltour na projektu Artbike – více se dočtete zde na webu Artbike.cz.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se RESPIRu daří!

Obal na notebook z cykloduše
Obal na notebook z cykloduše

 

Obal na mobil z reklamního banneru
Obal na mobil z reklamního banneru

 

Skládací taška z cykloduše a materiálu z padáku
Skládací taška z cykloduše a materiálu z padáku

 

Servírovací prkénko - vinná láhev
Servírovací prkénko – vinná láhev

Foto: Ctirad Sára

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz