Bazarobot.cz: Prodejte nepotřebné věci jedním klikem

 Bazarobot.cz: Prodejte nepotřebné věci jedním klikem

Služba Bazarobot.cz spočívá v tom, že vám odvezou všechny věci, které již nepotřebujete, prodají je a pošlou vám peníze. Když jsem o tomto jednoduchém ale velmi užitečném nápadu slyšel, zajímalo mě více. Proto si můžete přečíst krátký rozhovor s autorem projektu Luborem Noskem.

O čem váš projekt je?
Nase služba vám umožní bezpracně zpeněžit nepotřebné věci. Na stránce si objednáte svoz a dáte věci do krabice, víc nemusíte dělat. My následně zajistíme popis, otestování a nafocení věcí a prodáme je v internetové aukci (standardně od 1 Kč, ale můžete si zvolit vyšší minimální cenu). Až nám kupující zaplatí a pomine ochranná lhůta na reklamace, tak vám peníze zašleme na bankovní účet.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Napadlo mě to v červnu roku 2013 a to tak, že se mi zasekla PS2 klávesnice v šuplíku. V tu chvíli jsem si uvědomil, že se se mnou už dvakrát stěhovala a 3 roky jsem ji nepoužil. A tak mě napadlo, že by bylo super, kdyby si to prostě někdo vzal a zpeněžil.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Že den má 24 hodin a že to není můj jediný projekt. 🙂 V době, kdy jsme byli ve Startupyardu jsme se snažili stihnout launch beta verze do data demo day (ukázka toho, co startupy dokázaly). To se nám podařilo a koncem srpna jsme spustili betu, která fungovala na pozvánky. Následně jsme dále ladili náš proces a v listopadu jsme spustili ostrou verzi.

Když se nacházíte v akcelerátoru, tak si myslím, že jednou z nejtěžších věcí je vybrat si od mentorů jen ty správné názory. Často totiž narazíte na absolutně protichůdné myšlenky. Jako příklad mohu uvést, že v jeden den jsme dostali radu, ať jdeme cestou mobilní aplikace, kde si člověk udělá všecho sám (od nafocení předmětu po jeho popis). Během dvou hodin nám jiný mentor řekl, že musíme zajistit absolutní servis, ať s tím člověk nemá žádnou práci. Jak vidíte, vydali jsme se druhou cestou. 🙂

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nejdříve at pořádně googlí. Potom ať googlí ještě den. Velké množství nápadů už dávno bylo vyzkoušeno a nefungovaly. Následně se o svém nápadu bavte s kýmkoliv na koho narazíte. Nebojte se, že vám ho vezme – nevezme, protože na to nemá čas.
Pokud i toto váš nápad přežije, jděte do nějakého inkubátoru/akcelerátoru. I kdyby jen na dojíždění za mentory, tak je to velmi přínosné. Pozor ale na to, abyste diskuzemi neztratili příliš času, musí se taky makat. 🙂

Na čem pracujete teď?
Dále pilujeme náš proces a rosteme. 🙂

Děkujeme za odpovědi a ať dál Bazarobot.cz úspěšně roste.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz