BIG Launcher: Smartphone můžou hravě používat i senioři

 BIG Launcher: Smartphone můžou hravě používat i senioři

Startup BIG Launcher vyvíjí aplikaci pro mobilní telefony, která zvětšuje grafické uživatelské rozhraní. Tím umožňuje používat smartphone i seniorům a zrakově postiženým. Přečtěte si rozhovor s autory aplikace.

O čem váš projekt přesněji je?
BIG Launcher je aplikace pro telefony a tablety se systémem Android, která nahrazuje základní prostředí telefonu. Používá velké ikony a písmo a tím umožňuje používání těchto zařízení seniorům a lidem se zrakovým postižením.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Základ týmu tvoří dva co-foundeři – Jan Husák, designer a hlavní tvář projektu. A Daniel Kuneš, programátor, bez kterého by BIG Launcher nikdy nevznikl.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
BIG Launcher využívá téměř všechny možnosti, které zařízení s Androidem nabízejí. Díky tomu je problémem jeho velká fragmentace a spousta různých zařízení, respektive modifikace jednotlivých výrobců a občasné nedodržování standardů. Poslední dobou se ale situace lepší, Android dospěl a výrobci nepoužívají tolik hacků. Snažíme se BIG Launcher programovat čistě, tak aby kompatibilita byla co nejvyšší.

Co byste doporučili ostatní, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Pokud tomu opravdu věříte, prostě to udělejte. Bez keců. A bavte se o tom s lidmi. Nebojte se, že vám ho někdo vezme. Nápadů je spousta. Těch, kteří se do nich pustí, málo. A těch, kteří to dotáhnou až do konce, těch je jen pár. Buďte jedním z nich.

Na čem pracujete teď?
Díky velice pozitivnímu a podnětnému feedbacku od našich uživatelů máme spousty plánů do budoucna. BIG Launcher je pouze začátek. Určitě chceme dál podporovat přístupnost moderních technologií a jejich snadnou použitelnost pro seniory a zrakově postižené uživatele.

Děkujeme za odpovědi a přejeme hodně štěstí s projektem.

 

Related post

1 Comment

Leave a Reply

MámNapad.cz