Česká mobilní aplikace Poetizer pro podporu básníků spuštěna

 Česká mobilní aplikace Poetizer pro podporu básníků spuštěna

Nová mobilní aplikace vyvinutá v České republice, která jako první propojí a podpoří básníky po celém světě. Aplikace Poetizer vytváří platformu, kde mohou básníci zveřejňovat své básně, sdílet je se všemi, kteří mají rádi poezii a získávat zpětnou vazbu ve formě „like“ nebo finančních příspěvků.

S nápadem vytvořit aplikaci přišel Lukáš Sedláček, spoluzakladatel a ředitel European Leadership & Academic Institute (ELAI): „Asi od svých deseti let jsem psal básně, ale nikdy jsem ani nepomyslel na to, že bych je mohl publikovat. Myslím si, že nejsem jediný, kdo si píše básně do šuplíků a postrádá prostor, kde je zveřejnit. Poetizer právě takový prostor nabízí. Úplně kdokoliv může zadarmo publikovat své básně, a to přímo ze svého mobilního telefonu. Navíc každý básník získá odezvu od dalších uživatelů
a nebo dokonce i finanční odměnu. Poetizer také nabízí jedinečný prostor pro navazování kontaktu s básníky po celém světě, budování si okruhu vlastních fanoušků a sdílní básní dál i mimo Poetizer, například na Facebook. Byl bych velmi rád, kdyby díky Poetizeru zažila poezie globální renesanci.“

Cílem Poetizeru je vytvořit celosvětovou platformu pro básníky, podpořit vzájemnou spolupráci
a zahájit dialog mezi jednotlivými zeměmi. O Poetizeru se lze dočíst více na webových stránkách www.ELAI.cz. Mezi organizacemi, se kterými ELAI již zahájila jednání o spolupráci, je The Salopian Poetry Society (Velké Británie) a 100 Thousands Poets for Change (Spojené státy americké). Tento dialog má českým básníkům přinést nové možnosti kontaktů v oblasti poezie a zároveň zvýšit mezinárodní povědomí o českých básnících. „V rámci ELAI realizujeme projekty pro rozvoj vzdělanosti, podnikání a kreativity nejen v České republice – Poetizer je náš startup projekt, ze kterého jsme nadšení. Nejen my se těšíme na básně, které se na Poetizeru od této soboty začnou objevovat,“ dodává autor Lukáš Sedláček.

Aplikace Poetizer se českému publiku představila nejprve pomocí básnické soutěže na nově vytvořeném facebookovém profilu a ukázala tak obrovský zájem nadšených a talentovaných básníků, kteří posílali své příspěvky na téma Porozumění. Doposud se do soutěže přihlásilo více než 50 básníku s 85 básněmi. Vyhlášení těch nejlepších děl proběhne se slavnostním spuštěním Poetizeru v den Světové poezie 21. března. Na velké finále se tedy můžete těšit již tuto sobotu na Večeru přátel poezie v Památníku národního písemnictví v Praze. Nad celou sobotní akcí převzal záštitu také ministr kultury Mgr. Daniel Herman.

Zdroj: TZ ELAI

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz