ČNOPK a partnerské firmy ocenily technologické startupy, s nimiž firmy navážou spolupráci

Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) a partnerské firmy v úterý ocenily šest startupů z České republiky a ze Slovenska za inovativní technologická řešení. Hlavním vítězem soutěže Connect Visions to Solutions byl na Winners´ Night v pražské Galerii Mánes vyhlášen startup Neuron Soundware. Vyvinul inteligentní software, který umí posoudit technický stav strojů podle jejich zvuku.

Bezprostředně před slavnostním předáváním cen se v rámci Winners´ Night v Galerii Mánes konala takzvaná nekonference. Zúčastnilo se jí na 100 podnikatelů, manažerů, inovátorů a investorů. Jedná se o otevřený formát, kdy účastníci mohou navrhnout do diskuze svá vlastní témata týkající se inovací a vzájemně se tak inspirovat. „V době vysokého tempa inovací může být úspěšný jen ten, kdo je otevřený a nebrání se spolupráci s ostatními,“ domnívá se Bernard Bauer, výkonný člen představenstva ČNOPK.

Na následném předávání cen vítězům soutěže Connect Visions to Solutions, které moderoval šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek, se sešli zástupci šesti partnerských firem: Brose a Škoda Auto za automobilový průmysl, E.ON, PRE a innogy za energetiku a SAP za oblast ICT. Každá firma nejprve ocenila startup, který navrhl nejlepší řešení jejího soutěžního úkolu (viz seznam níže). Zadání zahrnovala témata od chytré továrny přes moderní mobilitu až po big data nebo zařízení pro chytrou domácnost.

Finalisté mají možnost spolupracovat s partnerskými firmami i v budoucnu. Získali také šek na poradenství firem Deloitte a Roland Berger, které jim pomohou optimalizovat podnikání, a roční členství v ČNOPK. Hlavní vítěz soutěže startup Neuron Soundware, kterého vybrala celá porota, navíc obdržel od ČNOPK finanční odměnu 3000 eur.
„Není to první soutěž, kterou jsme vyhráli. Je ale výjimečná tím, že nám zároveň umožní navázat spolupráci s partnerskou firmou,“ prohlásil Pavel Konečný, CEO Neuron Soundware. „Jsme přesvědčeni o tom, že Neuron nabídne našim B2B zákazníkům jedinečnou možnost, jak optimalizovat výrobní řetězec,“ uvedla Markéta Mravcová z partnerské firmy innogy.

„Není to příběh Davida a Goliáše. Jde o rovnocenné partnerství, o propojování firem s inovátory, kteří jsou zvyklí úplně jinak myslet, pracovat a řešit problémy,“ vysvětlil Axel Limberg. „Tato cesta není vždy snadná, ale míří do budoucnosti.“ Své plány a vize a také soutěžní úkoly představily partnerské firmy na kick-off setkání v dubnu a na workshopech v červnu.

Zdroj: TZ ČNOPK 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz