DámeSport: Najděte si sportovního partnera jednoduše přes internet

 DámeSport: Najděte si sportovního partnera jednoduše přes internet

Sportovat alespoň ve dvou je mnohonásobně zábavnější a efektivnější než sám. Této skutečnosti si všimli autoři projektu DámeSport a vytvořili web, kde si můžete pro svůj oblíbený sport najít parťáka ze svého okolí. Na otázky v rozhovoru odpovídal Petr Vangansen.

O čem DámeSport je?

Celkově je náš projekt o tom, abychom umožnili více lidem jakýkoliv pohyb. Jedná se o to, že v dnešní době existuje spousta lidí, kteří by rádi cvičili, jenže nemají s kým. Proto jsme se rozhodli, že vytvoříme něco jako seznamku, kde se budou moci všichni zájemci o pohyb stýkat na jakoukoliv sportovní aktivitu. Víme, že projekty podobného stylu jako je ten náš existují, ale zabývají se jen určitými sporty. My chceme, aby naše stránka fungovala univerzálně pro všechny sporty.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Z počátku jsme byli 3. Zdeněk Popelka, Ondřej Adame a Petr Vangansen. Časem se do našeho týmu přidali šikovní kluci z VDS studia, bez kterých by realizace našeho projektu byla náročnější. Byl to Petr Bárta (programátor) a David Růžička (grafik). Náš nápad se jím líbil a rozhodli se, že nám rádi pomohou.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Seděl jsem se Zdeňkem v Burger Kingu na Hlavním nádraží a bavili jsme se o tom, co nás trápí, co bychom chtěli změnit. Zdeněk mi říkal, že ho štve, že je obézní. Že se celý život s tím snaží bojovat, ale že vždycky selže. Selže, protože nemá žádného parťáka, který by ho ke cvičení dokopal, když se mu zrovna nechce, nebo když čelí nějaké nepříjemné životní situaci. Zmínil se mi o nápadu, který již nějakou dobu nosí ve své hlavě. O nápadu, který by mu i jemu podobným zajistil parťáka. Dlouho jsme pak o tom nápadu hovořili, až nakonec vznikl, Dáme sport.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Nejtěžší bylo sehnat někoho, kdo by nám stránky naprogramoval a staral se o ně. V dnešní době by každý programátor chtěl z fleku hned třeba 30-50 tisíc už jen kvůli tomu, že jsme tam chtěli mít více funkcí. Takovou částku jsme bohužel u sebe neměli, a proto musím znova poděkovat klukům z VDS studia, kteří nám stránky zrealizovali za velice přátelskou cenu.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Určitě se do něj pustit a nebát se. Hlavně se nebát konkurence. Většina lidí Vám řekne: ale to už existuje, ale takový nápad už je atd… Na tyhle lidi nedávejte. Kdyby svět fungoval tak, že to co existuje, jiný podnikatel nedělá, tak máme jen jednu firmu na jogurt, jednu čokoládu, jednu automobilku atd. To že něco takového už je neznamená, že se jiný podnikatel nemůže do stejné věci pustit a být třeba i lepší!! Takže pokud máte nějaký dobrý nápad ale něco podobného již je, nebo vás shazuje okolí, neposlouchejte je. Jděte si za svým cílem a uvidíte, že po nějaké době se výsledky dříve, či později dostaví. Ještě jedna rada: Pokud máte nápad a nejste solisti, jděte do toho s přáteli. Čím víc hlav, tím víc nápadů a tím víc se navzájem hecujete pro větší výkonnost.

Na čem pracujete teď?

Teď pracujeme na vyladění naší stránky a úpravách. Také začínáme pomalu pracovat na reklamě a oznamování veřejnosti o tom, že něco jako náš projekt existuje a je dobré se k nám připojit. Je třeba, aby se o nás dozvědělo co nejvíce lidí, protože čím více uživatelů, tím větší šance na navázání pohybu a následném sportu. Máme také schůzky se sportovišti, které s námi chtějí různými způsoby spolupracovat. Čeká náš ještě dlouhá cesta, ale těšíme se.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně spokojených uživatelů sportovců.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz