Dámstovku.cz: Tržiště drobných služeb i srandovních úkolů

 Dámstovku.cz: Tržiště drobných služeb i srandovních úkolů

Zaujal nás projekt, ve kterém si můžete objednat poptávku téměř jakýchkoliv služeb za drobnou úplatu. Vedle seriózní poptávky po práci zde najdeme i takové úkoly jako vyfotit se s kocourem na hlavě. Na otázky o projektu odpovídal Josef Chmel.

O čem váš projekt je?

Damstovku.cz je web umožnující zadat poptávku v cenové relaci 100 až 900 Kč a vybrat realizátora. Poptávající nemusí procházet všelijaké nabídky, ale zadá přesně to, co požaduje. Zájemce o realizaci zase přesně ví, co má dodat a může se tak rozhodnou, zda-li do realizace půjde. Poptávky je možné zadat i nevážné nebo poťouchlé. Aktuálně nedochází k žádným poplatkům za režii, vše je na důvěře mezi poptávajícím a realizátorem.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Já a freelancer Michal Macků. Vzhled nám dělal profesionální grafik.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Web vznikl jako reakce na situaci, kdy jsem chtěl nabídnout odměnu za tvorbu testů ve starším projektu www.testmir.cz a nějaké další poptávky, ale nebylo kde takovou informaci zveřejnit.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Nejtěžší bylo vymyslet spravedlivý (pro poptávajícího i realizátora) obchodní model. Nicméně nakonec se vůbec nepoužil 🙂

Co byste doporučili ostatní, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Doporučil bych jim přečíst knihu Restart od zakladatelů firmy 37signal, viz http://damstovku.blogspot.cz/2013/08/prisel-restart.html

Pro mě to bylo zásadní si ji přečíst, jinak bych do toho po druhé nešel. Připravil bych ho na to, že vytvořit web je ta jednodušší část. Nejtěžší je protlačit projekt do povědomí veřejnosti aby se stal úspěšným – marketing.

Na čem pracujete teď?

Většinu času pracujeme na projektech pro jiné klienty. Damstovku.cz pravidelně věnuji pár procent produktivního času, po večerech se věnuji propagaci. Mám v plánu dodělat sekci „hotové poptávky“, kde bude přehled již realizovaných poptávek. U hotové poptávky chci mít možnost zveřejnit výsledek.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz