Fobo.cz: Nabídněte, co umíte, ve svém okolí

 Fobo.cz: Nabídněte, co umíte, ve svém okolí

Představujeme další čerstvý startup. Tentokrát se jedná o tržiště prací Fobo.cz. O tom, jak projekt vznikal, si můžete přečíst v rozhovoru s Jindřichem Kubou.

O čem web Fobo.cz je?

Na našem webu může kdokoliv nabídnout to co umí. Ostatní lidé si mohou nabízené služby zakoupit. Vše jde zacílit na konkrétní město či vesničku v České Republice, takže lidé naleznou jen ty nejbližší nabídky ze svého okolí. Je zde samozřejmě možnost zobrazit úplně vše. Nezaměřujeme se pouze na online sektor, kde se většinou nabízí jen propagace na Facebooku, registrace stránek do katalogů a podobně. Chceme, aby se na Fobo.cz nabízely hlavně reálné a kvalitní služby, při kterých je nutný osobní kontakt.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Náš tým se skládá jen ze 2 členů. Jedním z nich jsem já a tím druhým je perfektní programátor Jiří Šťastný. Na vše jsme si zatím vystačili sami. Naše úlohy se dosti překrývají, pracujeme na všem společně, ale do programování se Jirkovi raději nepletu :). Pokud by se přeci jen naše práce dala rozdělit, mám na starosti vše od psaní textů až po propagaci. Na Jirkovi je převážně programování. Grafiku a funkčnost vymýšlíme společně.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jednoduše mne napadlo, že by bylo super, kdyby existoval nějaký server, kde by lidé mohli nabízet to, co umí a prodávat to ostatním ve svém okolí. Nápad je starý už přes rok, ale z důvodu práce na jiném projektu jsme ho nechali ležet až do prosince roku 2013, kdy jsme začali s vývojem. Společně s Jirkou jsme spoustu věcí od prvotního plánu doupravili, takže se dá říct, že Fobo.cz je výsledek našich společných nápadů.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší pro nás bylo vše navrhnout s důrazem na maximální jednoduchost a přímočarost. Spousta nedodělků vyplynula na povrch až při ostrém testování, ale to je tak asi všude. Nejvíce času nám zabrala část s objednávkami, která je velice důležitá a nesmíme si dovolit vypustit něco, kde je nějaká nejasnost nebo nedodělek. Jde totiž o peníze a stavíme se k tomu zodpovědně.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Rozhodně se nenechte odradit okolím. Pokud máte nápad, kterému opravdu věříte a víte, že jste vymysleli něco nového a unikátního, rozhodně to zkuste realizovat. Maximálně se to nepovede a díky tomu získáte další zkušenosti, které se budou hodit příště. Než se ale do něčeho vrhnete, je dobré vše sepsat na papír a naplánovat dopředu.

Na čem pracujete teď?
Naším jediným projektem je Fobo.cz. Tento portál je starý jen pár dní a chceme ho stále vylepšovat a dovést k dokonalosti. Doufáme, že se nám povede ulehčit lidem prodej jejich služeb ve svém okolí 🙂

Děkuji za odpovědi. Ať se rozjezdu portálu daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz