Jak získat peníze na crowdfundingovém portálu

O možnosti využít peněz z „davů“ neboli crowfundignu jste již určitě slyšeli. Pomocí internetu publikujete projekt a po určitou dobu máte šanci získávat na něj peníze. Přečtěte si několik tipů, které zvýší vaši šanci na úspěch při financování.

Éru crowdfundingových portálů odstartoval ve světě Kickstarter.com. V České republice patří mezi nejznámější Nakopni.me a Hithit.cz. Portály podporují různé tipy projektů od uměleckých přes osobní až po podnikatelské záměry. Na co se zaměřit, pokud tímto způsobem získáváme peníze?

1. Nezačínejte s nulou

Pokud chcete ostatní přesvědčit o svém nápadu, není dobré začínat s nulou. Nejprve byste měli přesvědčit lidi, kteří vás znají a důvěřují vám. Tímto způsobem se dostanete k základní částce. Poté nazrál čas na větší kampaň a rozšíření odkazu na projekt mezi ostatní.

2. Pečlivě zvažte cílovou částku

Pokud se vám nepodaří v daný čas nasbírat potřebnou sumu, nemusíte získat vůbec nic. Z tohoto důvodu se vyplatí částku dostatečně zvážit, aby byla reálná. Zkuste se držet na co nejnižších nákladech. Byla by škoda, pokud by vám investice unikla o chlup.

3. Navrhněte lákavou odměnu

Řada lidí za svůj příspěvek očekává něco unikátního. Až budete zadávat svůj projekt na portál, zkuste vymyslet něco, co potenciální přispěvovatele opravdu naláká. Můžou se stát napříkad prvnímy uživateli vašeho projektu. Odměna by měla být dostatečně kreativní, motivační a osobní.

4. Buďte názorní

Pokud můžete, pokuste se dárcům přiblížit váš projekt pomocí různých modelů nebo nákresů. Obrázky prodávají a umožňují také lépe uvěřit a pochopit princip projektu. Velmi zajímavé je v tomto ohledu kvalitně zpracované video.

5. Komunikujte v průběhu kampaně

Využijte všech možností, jak o průběhu kampaně informovat. Zpětná vazba je důležitá také pro stávající dárce, mohli by totiž přesvědčit další lidi ve svém okolí, aby na váš projekt přispěli.

Nejdůležitější poznámka na závěr. Zkuste si představit sami sebe, když se rozhodujete, jestli do něčeho vložíte peníze. Může vás potom napadnout řada dalších vylepšení vaší crowdfundingové poptávky.

Image courtesy of  digitalart / FreeDigitalPhotos.net

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz