Jazykovky.cz: I my jsme začínali jako startup

 Jazykovky.cz: I my jsme začínali jako startup

Služba Jazykovky.cz startovala před 13 lety a dnes patří mezi nejnavštěvovanější portály svého druhu. Na otázky v rozhovoru odpovídal Václav Kovařík.

O čem váš projekt je?
Jazykovky.cz jsou o snadném filtrovaní nabídky jazykových kurzů nejen podle lokality a jazyka, ale také podle hodiny a dne výuky, přípravy na zkoušku nebo jestli mají ve škole wifi pro studenty.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Zpočátku jsme byli 2: PHP programátor a grafik, postupně jsme se rozšířili o Javascriptaře, CSS kodéra, obchodníky, zákaznickou podporu a vše, co k rozběhnutému projektu patří.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
V roce 2001 nebyla na internetu žádná služba, kde by bylo možné vyhledávat jazykové kurzy a více než polovina škol neměla vlastní webové stránky o nějakém filtrování a vyhledávání kurzů nemluvě. Google u nás také ještě neexistoval, takže vyhledávání informací bylo hodně omezené. Internet byl navíc jazykovými školami vnímán jako hračka, takže jsme dělali přednášková turné a šířili internetovou osvětu.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtežší je ujasnit si a zoponovat záměr. Pokud to člověk neudělá dostatečně přísně, projde si zbytečně mnoha slepými cestičkami.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Aby o něm hodně přemýšleli předem a pracovali s modely. Ušetří to hodně zbytečného programování.

Na čem pracujete teď?
Vylepšujeme Jazykovky.cz, máme takový slevomat naruby – SlevyKurzu.cz, kde se doprodávají poslední volná místa v konkrétních kurzech (ne hromadný prodej) a Registr překladatelů a tlumočníku – tlumoceni-preklady.cz, který je orientován hodně sociálně a zákaznicky – můžete si vybrat překladatele podle recenzí jeho práce od jeho zákazníků.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz