JIC STARCUBE podpoří projekty z kybernetické bezpečnosti a internetu věcí

 JIC STARCUBE podpoří projekty z kybernetické bezpečnosti a internetu věcí

Nejstarší český startup akcelerátor JIC STARCUBE spouští přihlášky pro rok 2015. Šestý běh přichází s řadou novinek, tou nejdůležitější je zaměření pouze na projekty spadající do kybernetické bezpečnosti a internetu věcí.

Do 31. července se mohou hlásit začínající podnikatelé z celého světa, experti z JIC z nich vyberou maximálně 10 účastníků prestižního tříměsíčního programu. Tyto týmy získají výhody a podporu v hodnotě až 100 tisíc korun na testování a prototypování, právní nebo daňové služby, marketing i uhrazení cestovného a ubytování. Podmínkou účasti v akcelerátoru je nově postoupení 2% podílu.

„Hledáme startupy, které jsou na trhu méně než 2 roky a mají produkt či služba ve fázi nápad u nebo prototypu. Musí nás ale přesvědčit, že mají ověřený zájem trhu a předložit nám třeba zákaznické průzkumy či předobjednávky,“ vysvětluje Vojtěch Krmíček, šéf startupových programů JIC. „Čím průkaznější podklady budou, tím větší šance na přijetí do programu,“ dodává. V minulých bězích akcelerátoru přitom uspěl zhruba každý desátý přihlášený.

Za 3 měsíce intenzivního programu dopracují startupy prototyp produktu či služby, a to díky přístupu k unikátním prototypovacím zařízením v brněnských výzkumných centrech jako INTEMAC, CEITEC VUT, ALISI a SIX VUT. Rady a zkušenosti nabídne účastníkům také více než 80 mentorů. Z těch českých třeba investor Karel Obluk nebo Jaroslav Gergič z Good Data a Petr Palas z Kentico, ze zahraničních pak novozélandský odborník na značky a marketing Wayne Attwell či ředitel US Market Access Center Chris Burry.

Hlavním partnerem akcelerátoru je letos společnost Y Soft, její zakladatel a šéf Václav Muchna bude také jedním z mentorů. Dalšími partnery jsou Microsoft, Konica Minolta, Flextronics, IBM a Lewis PR.
Za 5 let podpořil JIC STARCUBE přes 60 projektů, které získaly 119 milionů korun soukromých investic. Akcelerátorem prošly rychle rostoucí české firmy jako vyhledávač levných letenek Skypicker nebo systém pro taktickou koordinaci lidí v terénu GINA, úspěšnými absolventy jsou i zahraniční startupy Braci a Observe Design.

Zdroj: TZ organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz