Vítěz České inovace 2015 vyhlášený

Již 4. ročník největšího setkání inovátorů v Česku – Festival Česká inovace 2015 – se odehrál v pátek 27. března v Národní technické knihovně. Akce se zúčastnilo 550  nadšených fanoušků inovací, kteří v rámci celodenního programu měli možnost shlédnout množství inspirativních přednášek, prezentací a workshopů. Na závěr byli slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže Česká inovace 2014, včetně absolutního vítěze.

Z celkově přihlášených 124 inovačních projektů zvolilo 550 účatníků festivalu jako hlavního vítěze projekt Pitná voda a peletky z prasečí kejdy. Na Festivalu ho představil autor inovace Michael Carvan z rodinné firmy Výzkumný Technologický Institut.

Jako hlavní řečník a hvězda festivalu zahájil odbornou část Joerg Rheinboldt z Axel Springer Plug and Play a podrobně specifikoval klíčové faktory úspěchu v životě firem, jimiž prošel. Vyzdvihoval inovace, apeloval na kvalitu týmu a jako kritérium výběru člena týmu uvedl „ she / he must be truthful“.

Druhým přednášejícím byl Richard Brulík, obchodní a marketingový ředitel firmy Y Soft, který objasnil, jak se lze z regionálního prostředí s využitím inovací dostat mezi globální tržní hráče v daném oboru. „Neuspěji tam, kde to nezkusím,“ uzavřel.

Blok Příběhů úspěšných podnikatelů aneb Velká diskuze pro inspiraci a odvahu přinesl účastníkům spoustu námětů pro rozvoj byznysu. Další program pozval účastníky na 8 workshopů a Inovační kliniku. Velký ohlas sklidila Hodina H , kde se vybrané projekty prezentovaly před porotou českých podnikatelských hvězd. Cílem nebylo získat investici, ale zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů.
Osobní kontakty mohli účastníci z řad studentů, inovátorů, podnikatelů, zástupců univerzit či veřejné správy navázat v Zóně inovátorů, kde se představily soutěžní inovační projekty, nebo na stáncích partnerů České inovace, mezi něž patří např. společnost 3M Česko, ČSOB, Havas, Raiffeisen Bank či PWC.
Prostor pro networking a oslavu vítězných projektů v NTK poskytla i afterparty, která stejně jako celý Festival proběhla v pozitivní a spontánní atmosféře.

Zdroj: TZ organizátora

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz