Komunitní život v Braníku oživila sousedská zahrada

Tři kamarádi se rozhodli podpořit sousedskou komunitu v Praze. Inspirovali se v Berlíně a založili Komunitní zahradu Zebra. Inspirujte se a založte zahradu také u vás.

O čem váš projekt je?

Cílem našeho projektu je vytvořit sousedskou zahradu, která by fungovala nejen jako prostor pro pěstování, ale i místo pro setkávání lidí a pořádání kulturních akcí. Zahrada by tak měla sloužit ke smysluplnému trávení volného času. V zahradě si budou moci zájemci za poplatek pronajmout pytle se zeminou a pěstovat si v nich, co je napadne. Aby se nevytratil komunitní duch, budeme se scházet na pravidelných schůzkách. Kromě toho máme v zahradě kompost, kam budou moci chodit třídit bioodpad všichni zájemci.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Jsme tři kamarádi, který měli podobný nápad a dostali podporu NGO Spojených Hlav. Kromě toho do projektu patří nadšenci pro věc z Braníku a okolí.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Inspirovali jsme se zahradami v zahraničí, hlavně Berlínskou Prinzessinnengarten. Přišlo nám, že něco takového nám v místě bydliště chybí. Našli jsme nevyužitý pozemek v Braníku a pustili se do příprav.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Vyjednávání s úředníky, jelikož pozemek máme v pronájmu od města. Nakonec se vše povedlo a za podpory radních jsme pozemek získali a doufáme, že s městem budeme nadále partneři.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Neztrácet chuť i přes počáteční neúspěchy, hodně o projektu komunikovat a tím získat další nadšence, kteří rádi pomohou.

Na čem pracujete teď?

Chystáme program v rámci pouliční slavnosti Zažít město jinak v Braníku a také workshop na výrobu nábytku z palet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz