Localgrapher.com: Profesionální fotky z dovolený místo amatérských selfie

Dost už bylo všudypřítomných turistů se selfie-tyčemi a nekvalitních fotografií z dovolených, řekli si zakladatelé start-upu Localgrapher.com. Zná to každý cestovatel – z luxusní dovolené si lidé přivezou často jen několik nepovedených fotek z iPhonu, či levného kompaktu. Pro Facebook tohle mnohým jistě postačí, ale pověsit si tyto kusy na zeď doma? Nebo je pyšně za pár desítek let ukazovat dalším generacím?
„Pevně věříme, že vzpomínky jsou to nejcennější, co každý člověk má. U dovolených a cestování to platí dvojnásob. Proto jsme stvořili Localgrapher.com“, říká zakladatel projektu Matěj Slezák.
Localgrapher.com umožňuje všem cestovatelům vybrat si profesionálního, pečlivě prověřeného fotografa, který má zkušenosti s fotografováním turistů a dalších světoběžníků. Vždy jde o místního fotografa, pro turisty tedy funguje i jako průvodce, který může poradit a doporučit zajímavá místa a atrakce v daném městě. Nic neudělá takový dojem, jako krásné fotografie před Koloseem v Římě, mezi mrakodrapy v Singapuru, nebo na Karlově mostě v Praze.

logo2

V současné době s Localgrapher.com spolupracuje více než šedesát profi fotografů z více než padesáti měst na pěti kontinentech. Seznam se rozšiřuje každý týden. Pokryty jsou velké top destinace (Londýn, Los Angeles, Hong Kong, Cancún), menší města (Valencia, Tallinn, Padova), ale i poměrně exotické destinace jako např. Denpasar na Bali, či Cebu City na Filipínách. „Do budoucna se chystáme expandovat především do asijských měst a destinací.“ naznačujeme plány projektu Slezák a pokračuje: „V rámci Evropy pak plánujeme pokrýt i menší města a méně známé lokality, které lákají turisty z celého světa“.

Samotného fotografování se nemusí bát ani turisté, kteří s pózováním před fotoaparátem nemají velké zkušenosti. Fotografové z Localgrapher.com kladou velký důraz na to, aby fotografie nebyly strojené a vždy se snaží zachytit přirozené momenty, bez velkého navádění co a jak dělat.

Fotografie jsou turistům dodány do pěti dnů od fotografování pomocí speciální online galerie, ze které jdou fotografie přímo sdílet na facebook a další sociální sítě. V blízké budoucnosti celý systém také umožní turistům si přímo z galerie objednat tisky fotografií, které jim budou doručeny až domů.

Celý proces je pro turistu zcela bezpečný. Platba probíhá pomocí platební karty nebo PayPal. Na výběr jsou tři balíčky v ceně od 190 EUR do 490 EUR. Doba fotografování se pohybuje od 45 minut do 2 hodin. Cena balíčků je vždy stejná, nezávisle na tom, v jakém koutě planety službu využijete.

Zakladatel a duchovní otec projektu, Matěj Slezák, je zkušený fotograf, kterého celý koncept napadl, když v Praze během několika málo dní fotografoval nezávisle na sobě více turistů. „Ihned jsem věděl, že celý koncept musí být funkční a že po podobné službě bude poptávka napříč celým světem. Je prostě úžasné mít možnost dělat radost skvělými fotografie lidem ze všech koutů světa.“

Zdroj: TZ organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz