Nápady na podnikání 2: vlastní design brýlí, plánovač výletů, energetický audit

 Nápady na podnikání 2: vlastní design brýlí, plánovač výletů, energetický audit

Hledáte inovativní inspiraci? V další sérii nápadů na podnikání představujeme projekty JINS Paint App, Green Impact Campaign a Little Peanut on the Go.

Brýle třeba s fotografií vašeho pejska

Personalizace různých výrobků je na vzestupu. Tohoto trendu využila japonská značka JINS a vytvořila aplikaci JINS Paint App, pomocí které si můžete vyzdobit rámy vašich nových brýlí dle své libosti. Systém umožňuje zvolit si vlastní barvy, vzory nebo přidat fotografii popřípadě nápis. Svůj návrh si můžete prohlédnout ve 3D modelu a poté jednoduše poslat do výroby.

Energetické audity od studentů

Napadlo by vás zapojit studenty do zjišťování, kde se dá ušetřit na elektrice? Americkou iniciativu Green Impact Campaign ano. Rozhodla se studenty naučit, jak provádět energetické audity a poté je poslala přímo mezi místní podnikatele. K tomu všemu dodala prvek soutěživosti. Pětice studentů z různých škol tak mezi sebou soutěží, která dokáže drobným podnikatelům ušetřit více elektrické energie. Podle organizace lze pomocí vcelku jednoduchých opatření ušetřit až 20 %.

Nachystejte babičce todo list

Připravovaná aplikace Little Peanut on the Go umožňuje rodinám plánovat výlety. Pokud například vaše babička chystá vzít svého vnuka na vícedenní zájezd, rodiče pomocí aplikace připraví seznam věcí, to-do list nebo program. Možné je také nastavit různé upomínky a přidat zdravotní informace. Babička pak bude mít všechny informace pěkně na jednom místě a rodiče budou moci v aplikaci sledovat průběh výletu třeba prostřednictvím fotek. Zní to celé trochu bláznivě, ale určitě se najdou rodiče, kteří chtějí život svých dětí organizovat tímto způsobem.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz