Nápady na podnikání 8: darování mobilních dat, delší životnost baterie, kněží do domu

 Nápady na podnikání 8: darování mobilních dat, delší životnost baterie, kněží do domu

Dnešní nápady potěší vlastníky mobilních telefonů, ale i věřící. Dozvíte se, jak pomoci potřebným s nevyužitými mobilními daty a jak si prodloužit životnost baterie na svém smartphonu. A věřící v Římě se mohou vyzpovídat kněžím pohodlně z domova.

Darujte nevyužitá mobilní data k dobrým účelům

Švédský operátor Tre přišel s nápadem jak využít nespotřebovaná měsíční mobilní data. Prostřednictvím systému Datadonat mohou zákazníci svá nevyužitá data darovat jako peněžní ekvivalent na práci, kterou společnost v Sýrii vyvíjí. Stačí se přihlásit a vybrat, kolik dat můžete darovat. Peníze budou použity na potraviny, pitnou vodu a ubytování pro vysídlené syrské uprchlíky. Projekt je sice možný jen pro zákazníky tohoto operátora, ale pokud budou úspěšní, mají v plánu expandovat dál.

Prodloužení životnosti baterie díky solárnímu efektu

Novým projektem v oblasti smartphonů je SunpartnerTechnologies, který přišel ve spolupráci s japonskou společností Kyocera s fotovoltaickými obrazovkami. Ty umožní smartphonům produkovat vlastní solární energii a nabíjet se tak bez pomoci připojení do elektřiny. Jejich prototyp přístroje obsahuje ultratenkou specifickou vrstvu, která je zasazena pod dotykový displej. Její průhlednost 85 % znamená minimální vliv na vizuální vzhled obrazovky.

Kněží až do domu

Obyvatelé Říma, jež budou žádat požehnání nebo zpověď, už nebudou muset přímo do kostela. Projekt Scooterino Amen jim umožní objednat si tyto služby až do domu. Kněží k nim budou dovezeni na skútru. A to vše samozřejmě bez poplatku. Jedná se přece o církev svatou. Po setkání pak dokonce můžete oznámkovat formou andílků. Projekt byl do města „vypuštěn“ v rámci katolického jubilea milosrdenství, které potrvá po celý rok a přiláká mnoho turistů do Říma.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz