Nápady na podnikání 3: podnikání v lese, přírodní aplikace a lednička pro všechny

 Nápady na podnikání 3: podnikání v lese, přírodní aplikace a lednička pro všechny

Přinášíme další podnikatelské nápady na podnikání ze světa. Dnes se můžete těšit na aplikaci s ekologickými trasami, společnou ledničku a pojízdné kanceláře.

Pojízdné kanceláře

Pojízdná kancelář není nic jiného než kancelář zařízena v karavanu. Napadlo vás už někdy podnikat v lese? Ať už ano, či ne, přečtěte si nápad nizozemských inovátorů. Ti přišli se startupem KantoorKaravaan, který vám umožní podnikat uprostřed krásné přírody, jenž má pozitivní vliv jak na mysl, tak na pracovní schopnosti. V karavanu je k dispozici konferenční místnost, kávovar a samozřejmostí je i Wi-Fi síť. Karavany je možné pronajmout na den i déle, záleží na libosti vaší firmy. Nabídka není zapovězena ani jednotlivcům, když pomohou s projektem, čeká je odměna v nižší ceně.

Jak najít ekologické trasy

Navigací už existuje řada, ale pořád se vymýšlí nové s novými a lepšími inovacemi. Stáhnete-li si do mobilu aplikaci Walkonomics, snadno si najdete ekologické trasy v sedmi městech včetně Londýna, New Yorku, Glasgow a Paříže. Díky této aplikaci nemusíte projít město rušnou hlavní ulicí, ale jednou z těch, která je zahalena stromy a ozvučena ptačím cvrlikáním. V aplikaci je možné upřednostnit řadu referencí – rychlost, estetiku, stravovací služby v blízkosti a podobně. Aplikace je k dispozici zdarma v obchodu Google Play.

Lednička solidarity

Ve španělské městě Galdakao došlo k vytvoření startupu takzvané ledničky solidarity. Jejím cílem je přerozdělování jídla tak, aby nevyšlo nazmar. Velká lednice se nachází v centru města a je určena restauracím i obyvatelům, aby snížily své zbytky tím, že je dají k dispozici sousedům, kteří je zrovna potřebují. Za první dva měsíce fungování zde bylo uloženo až 300 kilogramů potravin. Podstatné je, aby uložené potraviny splňovaly stanovené předpisy: etikety s datem spotřeby, domácí produkty musí být označeny etiketou s datem výroby. Tento startup se rozvíjí i v dalších španělských městech.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz