Nápady na podnikání 11: kavárna pro noční sovy, odpadkový a hotelový robot

 Nápady na podnikání 11: kavárna pro noční sovy, odpadkový a hotelový robot

Dnešní nápady se ve dvou případech zaměřují na moderní vymoženosti, roboty. Robot sklízející odpadky z přístavů a hotelový robot určený pro klienty. A do třetice všeho dobrého, další inovací je kavárna určena pro noční sovy.

Odpadkový robot

Nizozemská technologie RanMarine Technology chce zabránit znečistění moří a oceánů. Jejím řešením je WasteSharks, robot fungující na solární pohon, který sbírá odpadky z přístavů, řek a kanálů. Shromážděné odpadky jsou předávány k recyklaci. K dispozici jsou dvě velikosti odpadkové trubice.

Robot pro hotelové hosty

Hotel Clarion ve Stockholmu přišel s robotem Chatbot. Pilotní provoz byl zahájen letos v srpnu a je určen pro plnění přání hotelových hostů. Zařizuje probouzení hostů, rezervaci taxíku, podávání informací o počasí. Pokud se technologie osvědčí, plánuje se její rozšíření o služby pro kontrolu osvětlení nebo objednání pokojové služby. A samozřejmostí by také bylo zřízení tohoto robota i v jiných hotelových zařízeních.

Kavárna s nočním provozem

V Manile byla v srpnu otevřena kavárna Diligence Café. Je otevřena od tří hodin odpoledne do sedmi ráno a slouží všem, kteří pracují i v noci. Zákazníci zaplatí hodinovou, nebo celodenní sazbu a mají neomezeně k dispozici wi-fi, kávu, sprchu, skříňky i polštáře, pokud by si chtěli zdřímnout. A zaměstnanci kavárny je na požádání mohou kdykoliv probudit.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz