Neseďte doma. Zkuste start-up GoOut.cz a GO OUT!

 Neseďte doma. Zkuste start-up GoOut.cz a GO OUT!

Chodíte rádi za zábavou a nevíte kam si zrovna dnes večer vyrazit? Pak můžete zkusit progresivní kulturní rozcestník GoOut.cz. Budete překvapeni, co všechno se kolem vás děje.

O čem GoOut je?
Koncerty, divadlo, festivaly, párty a vůbec všechny kulturní akce, ale i inovace, jednoduchost, přehlednost a radost našich uživatelů, to všechno je GoOut.
Náš projekt je v současnosti jedním z nejprogresivnějších kulturních rozcestníků v České republice. Detailně mapujeme kulturu nejen v největších českých metropolích, ale zaměřujeme se také na vybrané lokální akce. Na GoOut.cz naleznete přes 10 000 umělců, 360 000 akcí a více než 2000 místa, a možná právě proto ho měsíčně navštíví přes 170 tisíc návštěvníků, přičemž návštěvnost i sama popularita neustále rostou. Pokud tedy ještě teď nevíte co s načatým večerem nebo organizujete festival, mrkněte na www.goout.cz.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Momentálně ani sami pořádně nevíme. Spolupracuje s námi spousta lidí, od fotografů, redaktorů, až po dobrovolníky a skalní příznivce GoOutu. Stabilní GoOut rodinu však tvoří 8 členů, kteří zajišťují bezproblémový chod celého projektu. Mezi nimi jsou talenti na programování, design, obchod i obsah. Naše firma si tak vše dělá sama, včetně pátečního uklízení…

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jak už to tak bývá, nápad přišel jednou večer nad sklenicí piva s chutí někam zajít. Hledali jsme po internetu, ale nic nenašli, takže přišla megalomanská myšlenka si to „udělat sami“.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší pro nás bylo najít a udržet správnou cestu, vlastní směr. Vize patří všeobecně ve start-upovém prostředí mezi hodně tvrdé oříšky – máte přeci jenom absolutní volnost se vydat kamkoliv jen chcete. Sám GoOut si prošel již řadou vývojových stádií, při kterých svou business strategii několikrát změnil, myšlenka informovat lidi o kultuře, však zůstala stejná.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Říká se, že s láskou jde vše mnohem lépe. Obdobné tvrzení použil i Ivo Lukačovič. Ten na podobnou otázku, co nejvíce pomohlo jemu při budování svého internetového kolosu Seznam.cz, odpověděl: „všechno, co děláte s láskou, přijde samo.“ Něco pravdy na tom jistě bude, na druhou stranu drsná doba a velká konkurence, by Vás měla brzo naučit řídit se spíše hlavou než svým srdcem a zběsilými pocity.

Na čem pracujete teď?
Hlavní filozofií GoOutu je technická inovace. Snažíme se proto našim uživatelům přinášet kontinuální vylepšení. Čerstvou novinkou je spuštění vlastního systému pro předprodej vstupenek online. Další velké projekty jsou na cestě, ale to si z dovolením zatím necháme pro sebe.

Děkujeme za odpovědi a ať se projektu daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz