Vítězem programu sociálních podnikatelů Impact First se stala Pekárna Na Plechu

 Vítězem programu sociálních podnikatelů Impact First se stala Pekárna Na Plechu

Vítězem jarního běhu akceleračního programu Impact First se stala Pekárna Na Plechu, sociální podnik zaměstnávající pekaře a cukráře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním, z východočeských Kvasin. Vyhlášení nejlepšího projektu akceleračního programu Impact First proběhlo v pražském Impact Hubu.

Pferda je východočeskou neziskovou organizací, která působí v Rychnově nad Kněžnou, Náchodě a Kvasinách. Do jejího portfolia patří tréninkové kavárny, tréninkový byt, úklidová firma a podpora samostatného bydlení. Dnes organizace zaměstnává 35 osob s mentálním postižením a duševním onemocněním na chráněných pracovních místech a v sociálních službách má cca 60 klientů.

Díky vítězství v akceleračním programu Impact First získává Pekárna Na Plechu finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od České spořitelny, další podporu mentora týmu a členství v síti Impact Hub. V pekárně je, v režimu chráněných pracovních míst, zaměstnáno 6 pekařů a cukrářů, kterým každodenní výroba sladkých a slaných dobrot přináší radost a životní naplnění. „Díky účasti v akcelerátoru jsme mnohem sebevědomější a víme, že náš byznys stojí na stabilních základech,” říká Iva Laštovicová, spoluzakladatelka sociálního podniku Pferda, pod který patří Pekárna na Plechu.

„Upřímně jsme nečekaly, že vyhrajeme, a o to víc si výhry vážíme. Peníze chceme využít především na rozvoj marketingu a poradenství v rámci organizace práce. Impact First má obrovskou zásluhu na tom, že jsme dokázali smazat naši půlmilionovou ztrátu z loňského roku a už teď víme, že v Pekárně jsme ziskoví. V programu jsem se naučili cenotvorbě, zlepšili jsem se v organizaci práce, ve strategickém myšlení, “ doplňuje Iva Laštovicová.

V závěrečném večeru bojovalo o přízeň poroty celkem 9 projektů a porotce tak čekalo velmi těžké rozhodování o tom nejlepším z nich. Hlavním kritériem při jejím rozhodování byl posun projektu za dobu konání akcelerátoru, dále pak kvalita týmu a společenský dopad. „Takřka jednomyslně jsme se shodli na třech nejlepších projektech, ale pravidla nám umožňují dát finanční odměnu pouze jednomu. Rozhodli jsme se tedy pro tým z Pekárny Na Plechu, který předvedl za dobu čtyř měsíců obrovský posun, a to nejen v rámci vlastní Pekárny, ale také celé organizace Pferda. Pro nás všechny to byl viditelný a hmatatelný pokrok, který tým udělal pod vedením svého mentora. Během akcelerátoru se proměnily v podnikatelky, které drží otěže svého podnikání pevně v rukou. Dokázaly nám, že díky velkému úsilí všech dokáží zacelit „černou díru financí“ a přivést svou pekárnu do dlouhodobě udržitelné stability,“ říká Ondřej Zapletal ředitel Nadace České spořitelny a Nadace Depositum Bonum.

Zdroj: TZ Impact First

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz