Podnikatelské projekty roku vyhlášeny

 Podnikatelské projekty roku vyhlášeny

Agentura CzechInvest minulý týden vyhlásila podnikatelské projekty roku. Titul byl udělen v jedenácti kategoriích např. inovace, projekt ICT a strategických služeb nebo obnovitelné zdroje a energie. Podívejte se na přední místa v oblasti inovací.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskutečnilo za účasti zástupců státní správy a samosprávy a významných osobností českého byznysu dne 3.10.

Vítězem kategorie Inovace se stala společnost EURODISPLAY s.r.o. za zavedení nového typu ultralehkého letounu SR 01 do výroby. Za nejlepší projekt v oblasti ICT a strategických služeb byla oceněna firma Cleverlance H2B a.s. Jako nejlepší ekologické projekty byly vyhodnoceny aktivity Luboše Marečka v kategorii Obnovitelné zdroje energie a společnosti ŠKODA AUTO a.s. v kategorii Úspory energie. Za nejlepší výzkumně-vývojovou kapacitu (kategorie Potenciál) si ocenění odnesla firma BIOSTER, a.s., a za nejlepší infrastrukturu pro podporu inovačního podnikání (kategorie Prosperita) Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Oceněno bylo také nové školicí středisko společnosti TOS VARNSDORF a.s. a nové sídlo firmy NAM system, a.s., v kategorii Nemovitosti. V kategorii Spolupráce – Klastry první místo obsadil CLUTEX – Klastr Technické textilie, o.s. Za rozvoj spolupráce firem bylo rovněž oceněno sdružení Interoperabilita železniční infrastrukturyo.s., a to v kategorii Spolupráce – Technologické platformy. Cenu obdrželi také účastníci projektu CzechAccelerator 2011-2014, nejúspěšnějším byl podle hodnoticí komise projekt společnosti Corinth Investment s.r.o.

Jak vypadalo celkové umístění v kategorii inovace?

1. místo
EURODISPLAY s.r.o.
Zavedení nového typu ultralehkého letounu SR 01 do výroby a na trh
Ultralehký letoun tandemového uspořádání je vyrobený doposud nepoužívaným procesem, který vedl zejména ke snížení spotřeby paliva.

2. místo
INVOS, spol. s r.o.
Folie pro inteligentní obaly
Zlínská firma INVOS, spol. s r.o., která se zabývá vývojem a výrobou plastových fólií, pořídila technologie nezbytné pro hromadnou výrobu inteligentních neboli funkčních fólií.

3. místo
JUTA a.s.
Výroba profilovaných polyolefinických geomembrán a výroba inovovaných membrán pro stavebnictví

Jedna z největších česk ých textilek vyrábějící široký sortiment produktů pro stavebnictví a zemědělství, obalové materiály a materiály pro technické účely inovovala produkty i související procesy výroby.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz