Pracovna v parku: Kreativní řešení pro všechny, kteří chtějí pracovat pod širým nebem

Nápad opustit klimatizované kanceláře a jít pracovat ven v létě napadne asi kdekoho. Tým z projektu Pracovna v parku se jej však rozhodl realizovat. Unikátní prostor pro práci s notebooky vznikne v pražských Riegrových sadech. Na otázky k projektu odpovídali Jonáš Herza a Petra Seidlová.

O čem váš projekt je?
Pracovna v parku je veřejně přístupná „kancelář“ pod širým nebem s wifi a zásuvkami v Riegrových sadech v Praze, kam může kdokoliv přijít pracovat, studovat či odpočívat. Ve stínu pod vzrostlými stromy vyroste dřevěná platforma se stolečky a pohodlnými lavicemi. Pracovna v parku je zároveň myšlenka, obohacení veřejného prostoru a inspirace, která, jak doufáme, se bude šířit.

lavicka

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Čtveřice mladých lidí pohybujících se kolem kavárny a sdílené kanceláře Pracovna na Žižkově. Petra Seidlová vedoucí projektu Pracovna v parku zde dělá tvořivé workshopy Made in Vlkova, peče dorty a pracuje v kavárně. Jonáš Herza, projektový zástupce, se v Pracovně věnuje hudební produkci,  v kavárně Nudný Otec na Letné dělá zážitkové programy a pracuje v nevládní organizaci Liga otevřených mužů. Součástí týmu     je také Andrea Kosařová a Jan Pelán, kteří Pracovnu provozují. Andrea vede letní kurz „Tribo“ Prázdninové školy Lipnice zaměřený na samoorganizaci, krajinu a tvořivost. Honza je zároveň provozní kavárny a místo spánku se věnuje rodině a dvouletému synovi Hugovi.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Vždycky nás mrzelo, že nemůžeme v létě chodit pracovat a studovat do parku. Naše staré notebooky nevydržely bez napájení, připojení selhávalo a slunce v monitoru nás dohánělo k šílenství. A protože nás vždy oslovovaly projekty obohacující veřejný prostor, jako Kobzova Piána na ulici apod. spojili jsme se s Honzou Pelánem a Andreou Kosařovou z Pracovny, kteří v tomto oboru mají zkušenost a s nadcházejícím jarem sami přemýšleli, jak by mohli trávit více času venku a zároveň pracovat.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Přežít několik nocí nad počítáním rozpočtu, excelovými tabulkami a vyplňování grantové žádosti. Naštěstí jsme na tom pracovali v kavárně, kde byl přísun kofeinu zajištěn.

lavicky

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Začít na tom dělat alespoň chvíli každý den, nadchnout se pro to, mluvit o tom, najít si správné lidi se kterými se budete doplňovat a příjemné místo ke společné práci. Třeba v Pracovně v parku.

Na čem pracujete teď?
Sbíráme peníze na HitHit, aby se na naše vize Pracovny v parku mohla realizovat, získáváme podporu lidí a snažíme se je nadchnout pro naši myšlenku.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se podaří projekt dotáhnout do zdárného konce.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz