Pragulic uspěl v soutěži středoevropských startupů

 Pragulic uspěl v soutěži středoevropských startupů

Český sociální podnik Pragulic, který zaměstnává lidi bez domova jako průvodce po Praze, vyhrál národní kolo soutěže Central European Startup Awards (CESA) v letošní nové kategorii Best Social Impact Startup – startup s nejlepším sociálním dopadem.

Češi mají své zastoupení ještě v dalších šesti kategoriích. O mezinárodních vítězích může hlasovat i veřejnost. Central European Startup Awards letos již podruhé oceňují nejzajímavější projekty z deseti zemí. Nominace probíhaly online, na shortlist se za Česko dostalo nejvíce jmen v kategoriích Startup roku a právě Startup s největším společenským dopadem. Nyní byli vybráni národní vítězové, kteří postupují do říjnového Grand Finale.

„Postup do mezinárodního finále CESA potvrzuje naše úspěšné období, kdy každý rok rosteme a jen letos jsme získali už tři různá ocenění. Vážíme si toho, že práce týmu i průvodců Pragulicu si získává také důvěru odborné veřejnosti, “ říká spoluzakladatelka Pragulicu Tereza Jurečková. Spolu s Pragulicem budou Česko v mezinárodním finále v dalších kategoriích reprezentovat Credo Ventures, Portadi, Levebee / Včelka, Kateřina Vacková, SDK.finance a SingleCase.

O nejlepším projektu může hlasovat i široká veřejnost na adrese: http://goo.gl/25xCSO. Vyhlášení vítězů proběhne 8. října ve Vídni.

Zdroj: TZ organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz