Praktikanti.cz: Najděte si praxi jednoduše už při studiu

 Praktikanti.cz: Najděte si praxi jednoduše už při studiu

Projekt Praktikanti.cz pomáhá studentům získat zajímavou praxi v oboru již v rámci studia. Jeho spuštění je naplánováno na 19.8. Přečtěte si krátký rozhovor s jeho autory.

O čem váš projekt je?

Náš projekt pomáhá zprostředkovat studentům VŠ adekvátní praxi při studiu, tzn. takovou praxi, která má pro studenta i firmu smysl. Soustředíme se na delší praxe, možnost psaní bakalářských/diplomových prací a trainee programů pro čerstvé absolventy. Idea projektu je taková, že student si na našem webu vybere jemu blízkou praxi a pokud se osvědčí, firma ho po dokončení studia zaměstná. Firma bude profitovat z toho, že zaměstná studenta, kterého si může během studia vyzkoušet a pak mu nabídnout práci na full-time. Nemusí se tak obávat toho, že když zaměstná čerstvého absolventa, o kterém nic neví, dá mu odpovídající plat, že z firmy za dva měsíce uteče. Síla našeho projektu spočívá v jednoduchosti, student potřebuje praxi, firma shání pomocnou sílu. Na našem webu mají příležitost se potkat.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?

V týmu jsme aktuálně 3. Já, David Dvořák – zakladatel, mám na starosti chod celého projektu, obchod, marketing, zkrátka co je potřeba. Spoluzakladatelé Matěj Ošanec a Honza Navrátil jsou kamarádi, dvorní programátoři, bez kterých by projekt tak rychle nevznikl. Příležitostně také spolupracujeme s několika externisty.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

V minulosti jsem pocítil na vlastní kůži, jaké je to hledat praxi při studiu. Protože jsem nenašel žádný pořádný web, zabývající se studentskými praxemi pro vysokoškoláky, napadlo mě, že by bylo dobré takové místo vytvořit. Nedělat desátý kariérní portál v řadě, ale udělat opravdu funkční a jednoduchý web, který pomůže jak studentům, tak firmám.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

V první řadě to bylo hledání těch správných lidí, kteří by šli do projektu s nadšením a stejným zapálením jako jsem měl já. Nakonec se to povedlo a s přáteli jsme projekt rozjeli. V druhé řadě, jak to tak bývá, to byly finance. Už teď vím, že kdybychom měli víc peněz, šlo by všechno podstatně rychleji. Na druhou stranu, když ty peníze nemáte, naučí vás to financovat jen ty opravdu důležité věci, bez kterých by projekt nemohl existovat.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Rozhodně je potřeba obklopit se lidmi, které mají stejné zapálení jako vy. Běžte se podívat do startupového inkubátoru ať vidíte ten „frmol“ kolem sebe. Spousta mladých týmů sedí u stolu se svým projektem a stále něco řeší. Ta atmosféra vás nabíjí a vy máte zase chuť pokračovat v projektu. A co je nejdůležitější, můžete tam získat kontakty na zajímavé lidi. Nikdy nevíte, koho potkáte : )

Na čem pracujete teď?

Aktuálně dokončujeme přípravy na spuštění webu – 19. srpna začínáme.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se spuštění podaří.

Praktikanti.cz

Related post

1 Comment

  • Wow, zvláštní, že při hledání vlastní praxe/stáže jsem na tuto službu nikdy nenarazil. Teď když ji ale mám, tak jsem zjistil jaká je to pěkná fuška, stíhat chodit do práce, do školy a k tomu ještě mít trochu společenského života 😀 Snad se školy k praxím během studia konečně postaví trochu jinak. Líbí se mi, jak to pojali na VŠKE v Brně. Program Business simulátor studentům zajistí dlouhodobé odborné stáže ve firmách, a absolventi pak nejsou vrženi do pracovního režimu bez jakékoliv přípravy. Snad budou mít Praktikanti a jim podobní méně práce, a studenti víc povinné praxe v osnovách! 🙂

Leave a Reply

MámNapad.cz