Představujeme BIOOZON HOME CLEANER, bojovníka proti chemii v potravinách

Kvalita potravin se čím dál častěji přetřásá v českých médiích. A zdá se, že jsou lidé čím dál opatrnější na to, co jí. Jedním z vynálezů, který dokládá tento trend je i zařízení, které využívá ozónu pro odstraňování chemických látek z potravin. Na otázky odpovídal jeho autor Břetislav Suška.

O čem váš projekt je?
V našem projektu se zaměřujeme na kvalitu čerstvých potravin. Chceme snížit konzumaci chemie a pesticidů v potravinách pomocí síly přírodního ozonu O3. Potraviny, které v obchodech běžně kupujeme, jsou sice oku lahodící, ale za to plné nepříznivých látek, které nejsou zdraví prospěšné. Vytvořili jsme tedy produkt s názvem BIOOZON HOME CLEANER s patentovaným vakem, který umí přírodním způsobem eliminovat chemii a pesticidy v čerstvých potravinách.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Všiml jsem si rostoucího zájmu lidí o bio styl života, který souvisí s konzumací kvalitních, čerstvých potravin. Na druhou stranu jsou články o chemii v potravinách a pesticidech. Zajímalo mě, zda je opravdu všechno tak čerstvé a zdravé, jak to na oko vypadá. Po zhlédnutí mnoha dokumentů o chemii v potravinách jsem měl doslova husí kůži. Děsila mě představa konzumace na oko vypadající krásných čerstvých potravin. Cítil jsem potřebu bránit se před něčím, co nemůžu ovlivnit, protože zdraví máme stále jen jedno a je přirozené chránit své děti a rodinu. Poté jsem se dozvěděl o síle přírodního ozonu O3 a tím se zrodila myšlenka přístupnosti ozonu všem.

Co je to ozon O3 a je opravdu tak účinný?
Asi většina z nás si při otázce, co je to ozon vybaví jakousi ozonovou díru. Ozon je ale také čistící dezinfekční látka, která se velmi hojně používá např. v průmyslu a zdravotnictví, má skvělé dezinfekční a dezodorizační účinky. Účinnost ozonu si uvedeme na příkladu dezinfekce potravin od chemie. Na internetu je spousty rad, jak toho docílit – ocet, soda, voda-  nic z toho ale nemá ani 50 % účinnost odstranění pesticidů. V našem speciálním vaku ozon odstraní minimálně 90 % nejen chemie, ale také plísně, bakterií, virů apod. Funguje to navíc rychle v časovém rozmezí 10-15 minut. Účinky ozonu jsou prokázány již více než 100 let.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší bylo dát finální podobu našemu produktu, tak aby dokázal, to, co jsme chtěli a aby nestál mnoho peněz a byl dostupný do každé domácnosti. Získat finance na základní fungování projektu což se neobešlo bez půjčky a důvěry nejbližších. Podařilo se také vytvořit podmínky, aby si omezený počet lidí mohl otestovat přístroj a pomohl nám získat reference.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Aby se nevzdávali a přes všechny překážky šli dál. Ne nadarmo se říká: „vše zlé je k něčemu dobré“.

Na čem pracujete teď?
Momentálně pracujeme na rozjetí kampaně projektu ZDRAVĚJŠÍ POTRAVINY, který budeme spouštět, do kterého se může kdokoliv z čtenářů zapojit.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz