Představujeme projekt Diary of the winners, inspirativní časopis pro osobní růst

 Představujeme projekt Diary of the winners, inspirativní časopis pro osobní růst

Dominik s Martinem tak dlouho hledali zdroj dat myšlenek úspěšných lidí, až si nakonec založili vlastní internetový časopis. O tom, jak projekt vznikl a co nabízí čtenářům, se můžete dočíst v dalším rozohovoru.

O čem váš projekt je?
Náš projekt www.diaryofthewinners.cz je projektem internetového časopisu, ve kterém se zaměřujeme na myšlení úspěšných lidí, osobnostní růst a úspěch jako takový. Takže u nás můžete najít mnoho inspirace pro vaši cestu k úspěchu. Aby úspěchu člověk dosáhl, musí mít dostatečně silné proč! Člověk musí vědět, proč chce být úspěšný. Proto píšeme velice často o snech v naší rubrice keepdreaming. Tady můžete načerpat inspiraci a hledat právě své proč. Bude to vysněná vila někde na pláži, sportovní auto, cestování nebo nějaký lifestyle? To už je jenom a jenom na vás, snažíme se obsáhnout všechno.

A jak se stát úspěšným? To je druhá důležitá otázka kterou každý řeší. Důležité je začít. Proto se v článcích snažíme nabádat k akci. Takže u nás nenajdete 10 zaručených typů jak se stát úspěšným. Ale formou rozhovorů, nebo životopisů popisujeme příběhy jiných lidí, kteří se úspěšnými stali, nebo k tomu mají velice dobře nakročeno. V každém tom příběhu může být střípek, který se hodí právě do Vaší skládačky „Jak“.
Také se snažíme naše čtenáře podporovat a přenášet na ně dobrou náladu. V dnešní době člověk slyší z médií jen to špatné. My chceme ukázat, že možné je všechno. Když člověk chce, najde si dostatečně silné „PROČ“ a hledá metodu „JAK“ svého cíle dosáhnout.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Začínali jsme ve dvou. Vytvořili jsme stránky, založili skupinu na Facebooku a psali články jako o život. Ale protože jsme byli dva kluci, chtěli jsme do týmu nějakou slečnu, která vnese do článků ženskou energii. A taky nás napadají náměty vesměs na to, co napadá kluky. Zkrátka abychom měli co nabídnout i ženám, které nás čtou. A tak jsme začali hledat redaktorku. Půl roku jsme kontaktovali všechny, s tím že chceme rozšířit svůj tým a udělali jsme desítky pohovorů. Náš původní záměr najít jednu redaktorku se nám pak trochu vymknul z rukou a dnes máme 6 krásných a skvělých redaktorek a 4 správné chlapy jako redaktory.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Byli jsme kamarádi už na střední škole a oba jsme měli mnoho nápadů a plánů. A tak jsme se často bavili o tom jak dosáhnout nějakého úspěchu. Hledali jsme informace, dělali průzkumy, ale pořád jsme nemohli najít zdroj, který by nám vyhovoval. Nějakou „databázi myšlenek úspěšných lidí“, kde bychom našli informace i o motivaci, vzdělávání a dalších věcech které s tím souvisí. A tak nás napadlo, že si takovou databázi uděláme sami a podělíme se o ni s ostatními.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Dominik: Je dost těžké říct, co bylo nejtěžší. Nikdy jsem neměl žádný podobný projekt a ani jsem nikdy nepsal články. Úplně na začátku bylo vše nové. A čím více se časopis posouvá, tím přibývá věcí, které se musíme učit. Nic není zrovna jednoduché, ale je to práce, která mě naplňuje a baví. Možná že je občas nejtěžší udržet motivaci a fokus.
Martin: Jako na každém projektu je jednou z nejtěžších věcí udržet si motivaci a víru, že to co člověk dělá, má smysl a že má šanci na úspěch. Myslím si však, že v tom nám pomáhá naše vize, kterou se snažíme přiživovat každý den.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Dominik: Asi to co jsem psal už na začátku. Strach hoďte za hlavu a jděte do toho po hlavě. Jak v tu chvíli není důležitý, začněte, jenom tím máte půlku úspěchu už jistou. A kdyby to náhodou nevyšlo? No tak se aspoň něco naučíte a další pokus půjde mnohem lépe.
Martin: Je důležité mít svůj sen – svou motivaci. A pokud je to TO správné, pak už člověka nic nezastaví v tom, aby proměnil svůj sen v realitu.

Na čem pracujete teď?
Plánujeme toho opravdu hodně. Čtenáři se dál mohou těšit na velice zajímavé rozhovory a články. Plánujeme ještě trochu rozšířit náš tým, takže pokud někoho zaujme naše myšlenka a měl by chuť se připojit k naší skvělé redakci, moc rádi ho poznáme! A spoustu dalšího, těšte se na to!

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz