Představujeme projekt iTROLKI: Barevné tkanička pro lepší náladu

iTROLKI jsou desingovým doplňkem vašich bot, které lidi okolo vás zároveň inspirují. Na otázky k projektu odpovídala Veronika Jelínková.

O čem projekt Itrolki je?
iTROLKIjsou smysluplné tkaničky do bot vyrobené z přírodní bavlny potištěné eko barvami. Výrobou tkaniček děláme česko lepší, protože podporujeme výhradně českého výrobce. Barev je 7. Každá barva má svojí morální hodnotu. HRDINA. LÁSKA. UPŘÍMNOST. SVOBODA. ŽIVOT. SPOKOJENOST. DISCIPLÍNA.
Smyslem projektu je vytvořit komunitu lidí, která se inspiruje svými příběhy navzájem. Když si o někom budete myslet, že je to hrdina, dáte mu tkaničkou HRDINA a tím mu tak vyjádříte, že si ho za tuto hodnotu vážíte. Nebo si přivážete tkaničku DISCIPLÍNA, když si potřebujete během dne připomenout, že jste po práci chtěl jít běhat.
Naše logo je nakouslá ovce a moto je: NEBUĎ OVCE! Chceme tak poukázat na různá témata manipulace a ovlivnění davem.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Náš tým momentálně tvoří 3 lidé. Veronika a Honza udávají projektu tempo a vizi a Petr nám pomáhá myšlenku šířit v zahraničí. Začínají se nám ozývat lidé  z různých koutů světa, které projekt zaujal a rádi by se staly roznašeči jedné ze 7 hodnot.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Na základě skvělých reakcí kolemjdoucích a dětí fotících si naše boty. Finální podoba přišla u dvou belgických piv.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Sehnat výrobce v ČR, který vám vyjde opravdu vstříc.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Mít vizi. Být si jistý PROČ tento projekt chci dělat. Je to především o smyslu a mělo by vás to bavit. Pak přichází akce, aby sen nezůstal jen snem. My jsme každé ráno makali na iTROLKI a projekt vzniknul během 2 měsíců se vším všudy. Krůček po krůčku.

Na čem pracujete teď?
Momentálně vyrábíme design 2.0 a tuníme boxy, do kterých tkaničky budeme dávat. Máme tzv. FRIENDS BOX, který obsahuje 14 tkaniček různých barev. Už se těšíme, až si ho dáme na botník a při odchodu jednu dáme přátelům.

Jak mate s financovaním projektu?
Momentálně si projekt financujeme sami z vlastních zdrojů. Z tohoto důvodu jsme začli vybírat peníze na hithit.cz, kde si tkaničky můžete koupit. Kampaň poběží už jen měsíc. Pokud se vám projekt a myšlenka líbí, tak koupi tkaničky neodkládejte.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz