Představujeme projekt Studentská ambulance

 Představujeme projekt Studentská ambulance

Potřebujete doučování pro své děti? Právě tento problém řeší projekt Studentská ambulance ve Zlínském kraji. O projektu jsme si povídali s autorkou Annou Chytilovou, která Studentskou ambulanci vlastně vybudovala pro svého otce.

V čem spočívá Studentská ambulance?
Studentská ambulance nabízí individuální doučování pro zlínské studenty ZŠ a SŠ, kteří potřebují pomoci s přípravou na maturitu, SCIO testy nebo těžkou písemku. Jediným lektorem je můj tatík, který před lety přišel o práci coby středoškolský učitel. A protože se mu nedařilo získat jiné zaměstnání, přestože je velmi schopný, vytvořila jsem pro něj vlastní “one man show business”.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Jsem to já a můj táta. Já si vzala na starost přípravu webu, prezentaci projektu na různých akcích i soutěžích a marketing. Tatínek se stará o blaho studentů a ti jsou moc spokojení a doporučují nás dál, máme plno, a z toho mám velkou radost!

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jednak jsem chtěla tatíkovi vymyslet vlastní projekt, který by byl postaven na tom, co mu jde výtečně. A to je právě doučování školáků – sama jsem se díky péči táty dostala i se sourozenci na gymnázium nebo VŠ. A také tomuto konceptu nahrávají tradiční české školy, nedokážou se věnovat žákům individuálně, není čas ani snaha. Díky kombinaci poptávky po takové službě a šikovného lektora to klaplo.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Přesvědčit tatínka, abychom na webu měli veřejně vyvěšené ceny služeb 😉 Je to ale především sezonalita – studentů přibude v zimě a na jaře, kdy se nad nimi začínají stahovat mračna maturity či SCIO testů. Léto je potom na studenty trochu skromnější, tedy krom nešťastných propadlíků.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Dotáhněte svůj nápad do cca prezentovatelné formy a obcházejte všemožná podnikatelská setkání, soutěže, mluvte s lidmi o svém nápadu… Nezapomeňte, že se dobrý business ukrývá také v docela obyčejným záležitostech, jako např. lokální doučování studentů nebo pletení čepic pro děti. Ale hlavně – neuvařte se hned na začátku! Všeho s mírou.

Na čem pracujete teď?
Já zpovzdálí sleduji, jak to tatíkovi šlape. Původně plánované rozšiřování Studentské ambulance jsem odsunula, neměla bych teď dostatek času a hlavně sil – ladím teď své zdraví a až budu zase fit, pustím se do něčeho vlastního. Miluju inline bruslení a mám v okolí spousty lidí, kteří by se rádi bruslit naučili ;-).

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se s chutí pustíte do dalších projektů.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz