Představujeme projekt Vážný zájem: veřejné koncerty třeba ve vašem obýváku

 Představujeme projekt Vážný zájem: veřejné koncerty třeba ve vašem obýváku

Projekt Vážný zájem potěší zejména všechny milovníky vážné hudby. Díky němu má každý možnost jednoduše uspořádat hudební koncert ve svém bytě. K jeho přípravě jsme položili pár otázek Tomášovi Jamníkovi.

O čem přesně váš projekt je?
Šíříme myšlenku domácích koncertů vážné hudby a propojujeme lidi, kteří by se jen tak nepotkali. Domácí koncerty nejsou žádná novinka, avšak vyskytují se v moc malé míře na to, aby se dalo hovořit o nějakém bohatém podhoubí pro veřejný kulturní život. Proto jsme vyhlásili dubnový happening, během kterého se na našich stránkách domacikoncerty.cz hlásí zájemci o pořádání, hraní a poslouchání. A proč vážná hudba? Protože ta jako jediná má to kouzlo, že dokáže propojit všechny generace, od nejmladší po nejstarší.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Za Vážným zájmem stojí velká spousta nadšených lidí, kteří jej podporují. Pokud se však ptáte na hlavní jádro, tak hlavními strůjci myšlenky je vedle mé osoby ještě marketingový specialista Lukáš Otevřel, který k projektu přizval studio Perfect Planet. O produkci a komunikaci se zájemci se stará Vojtěch Jouza, o komunikaci s médii Markéta Kolanová. Od začátku nám též pomáhala s realizací Anna Šimerdová. Do našeho týmu si dovolím počítat i naše podporovatele, pana Aleše Voverku a Jana Školníka. S tiskem propagačních materiálů nám pomáhal pan Karel Kerlický. Výčet tímto nekončí, ale prostor pro vyjmenování všech, co nám pomohli, by zabral opravdu hodně místa.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
S Lukášem jsme seděli v příjemné kavárně v Holešovicích a přemýšleli, jak více zatraktivnit vážnou hudbu. Vzpomněl jsem si na několik let uloženou myšlenku propagace domácích koncertů. Žiji již téměř deset let v Berlíně a vždy mne zajímalo, jak je možné, že tam domácí koncerty fungují tak často a tak přirozeně. Je to jistě silně navázáno na celkovou kulturnost národa, ale také se nyní ukazuje, že spíše většina lidí o takové možnosti neví. A že neví, že hudebníci vážné hudby vítají společnost a jsou rádi, když mají pro koho hrát.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Do všeho jsme vrhli bezhlavě a ještě teď jsme všichni trochu překvapeni, jak rychle a s jakým úspěchem se vše podařilo rozpohybovat. Je to jistě velkou mírou díky tomu, že náš projekt nebyl spuštěn se záměrem finančního zisku – všichni jsme do něj od začátku šli s tím, že naší odměnou může být “pouze” pocit spokojenosti. Ukázalo se však, že lidé jsou ochotni takovou myšlenku finančně podpořit, proto máme štěstí, že se nám pokryly veškeré náklady a každý dostal alespoň symbolickou náhradu za hodiny, týdny a měsíce investovaného času.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Náš projekt mohu bez váhání označit jako velmi úspěšný, proto si snad mohu dovolit popsat dva základní kameny úspěchu. První – projekt je postaven na reálném základě. Unikátně spojuje příjemné s užitečným, neboť Vážný zájem v dlouhodobém horizontu podporuje zájem o vážnou hudbu a v horizontu krátkodobém přináší potěchu všem zúčastněným. A ten druhý – potkat ty správné lidi!

Na čem pracujete teď?
Crowdfunding na Katalyzator.cz předčil všechna naše očekávání a vybrali jsme mnohem více peněz, než jsme žádali. Vše, co přišlo navíc samozřejmě investujeme zpátky do projektu, tedy aktuálně připravujeme plány na pokračování Vážného zájmu v září tohoto roku.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať všechny vaše další plány vyjdou.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz