Představujeme startup Autostudy.cz, hodnocení autoškol

 Představujeme startup Autostudy.cz, hodnocení autoškol

Řada z nás nemá na hodiny v autoškole příliš dobré vzpomínky. Někteří si po absolvovaném výcviku povzdechli: Kéž bych si svého instruktora lépe vybral. Autostudy právě toto umožňuje, jedná se o katalog prověřovaných autoškol v České republice.

O čem projekt Autostudy je?
Na českém trhu je kvalita webů většiny autoškol docela nízká, informací je velice málo, fotografie vozového parku skoro nejsou, weby špatně vypadají na mobilních zařízeních. Studenti ztrácí spoustu času, než se rozhodnou do jaké autoškoly mají jít.
Náš portál umožňuje najít autoškoly v okolí, porovnat ceny, podmínky, podívat se na fotky vozového parku, reference žáků a zapsat se na kurz rovnou z portálu. V našem projektu vidíme možnost usnadnit práci studentům při přijetí důležitého rozhodnuti – při výběru autoškoly. Shromažďujeme pro ně co nejvíce informaci o autoškolách v ČR. Pro majitele autoškol je portál také velice výhodný, protože řeší otázku prezentace firmy na internetu. Majitelům autoškol je svět IT a marketingu často vzdálený. Náš portál nabízí moderní řešení odpovídající současným trendům internetu. Autoškoly už nemusejí řešit marketingové záležitosti, pracovat na webu, nastavovat PPC reklamu, stačí jen nabízet kvalitní výuku.
Je to takový Booking.com pro autoškoly. Snadný způsob jak najít kvalitní autoškolu v co nejbližším okolí.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Projekt byl vytvořen v rámci digitální agentury WEBFACTOR. Tým se skládá ze 6 lidí. Při vytváření svého projektu jsme použili mnoholeté zkušenosti z vývoje a propagace firem na Internetu.
Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Záměr vytvořit takový projekt vznikl během analýzy již úspěšných projektů jako Booking.com, Restu, Známýlékař.cz na českém trhu. Vycítili jsme potenciál a chtěli vytvořit portál, který by byl lidem užitečný.

autostudy_pr5

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžším bylo přesvědčit první majitele autoškol s námi spolupracovat.

Jak jste svůj projekt financovali?
Nyní to řešíme z vlastních zdrojů. Ale plánujeme rozšíření projektu a přemýšlíme o získání investic.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Získat zkušenosti v různých oborech, pracovat s různými firmami a lidmi. Snažit se pochopit s jakými problémy se potýkají. A potom už hledat spolehlivé a zkušené partnery. Správní lidé a záměr jsou to nejdůležitější.

Na čem pracujete teď?
Pracujeme na aplikaci pro autoškoly a žáky autoškol. Začínáme spolupracovat s autoškolami na Slovensku.

autostudy_pr4

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz