Představujeme startup Badegg.cz: Oblékáme florbalové sportovce

 Představujeme startup Badegg.cz: Oblékáme florbalové sportovce

Na trhu se sportovním oblečením pro florbal byl nedostatek triček. To se rozhodly změnit zakladatelky projektu Badegg Denisa Machů a Michaela Kurtaničová. O jejich podnikání přinášíme krátký rozhovor.

O čem vaše podnikání je?
Badegg.cz je nová značka oblečení s originálními florbalovými motivy. Zaměřujeme se tedy na florbalové nadšence, kteří by florbalové oblečení mohli ocenit, protože jim zaručeně sekne.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Za projektem stojí dvě mladé dámy, Michaela Kurtaničová a Denisa Machů. Míša nápad nosila v hlavě a rozhodla se ho přeměnit do reality, její pravá ruka je Denisa. Obě mají ke sportu s děrovaným míčkem vztah, Míša ho dva roky hrála na ligové úrovni, Denisa po hřištích běhá již jedenáctou sezónu jako ligová hráčka a tři roky jako rozhodčí.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Na florbalové sceně je hodně firem, které nabízejí kvalitní florbalky, boty nebo jiné florbalové vybavení, co ale chybí jsou trička, která si florbalista či florbalistka mohou vzít jen tak ven a přitom ukázat, který sport je jejich srdci nejbližší. Rozhodli jsme se tedy pro produkci takovýchto triček. Motivy na tričkách jsou čistě v naší režii. Nechceme ale “dělat” pouze trička, ale přidat k našemu podnikání i přidanou hodnotu. Hodláme například podporovat týmy, které jsou na florbalové scéně trochu opomíjeny (např. ženské týmy, hendikepované florbalisty…).

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Míša studuje a pracuje zároveň, Denisa pracuje na plný úvazek, zkoordinovat volný čas a dávat do projektu tolik času, kolik je potřeba, je poměrně složité. Nejnáročnější krok v přípravě projektu byla asi jeho samotná realizace. Věřím, že každý člověk má nějaké plány a sny, ale proměnit je ve skutečnost je věc jiná, nesmírně náročná. Přestože jsme si už nyní prošly různě těžkými obdobími, to nejtěžší na projektu Badegg máme teprve před sebou.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Pokud máte nápad a věříte, že by mohl být zrealizován, zjistěte si potřebné věci (zejména analýzu trhu) a pokud budete mít pozitivní odezvu už na nic nečekejte a jděte do toho.

Na čem pracujete teď?
Momentálně se ukazujeme potencionálním zákazníkum na letních turnajích (Hummel open game v Brně, Memoriál Pavla Vrby v Přerově, Hornet’s Cup v Rožnově) a připravujeme se na spuštění e-shopu www.badegg.cz, datum spuštění je 1.7.2014.

Děkujeme za odpovědi a ať se značce Badegg daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz