Představujeme startup Báseň na přání: Poezie na zakázku

Pokud přemýšlíte o originálním dárku pro vaše blízké, mohla by vás nadchnout nová online služba Báseň na přání. Prostřednictvím webu si zde můžete nechat složit básničku dle svých představ. Více informací k projektu poskytla Nina Jedličková.

O čem váš projekt je?
Rádi bychom pomáhali lidem, kteří hledají pro své blízké opravdu originální dárek a chtějí darovat něco víc, něco co má přesah a udělá daleko větší radost než hmotné statky – osobně laděnou báseň. Vždyť upřímné přání, sdělené pomocí ladných slov je to nejhezčí, co lze darovat. Zatímco hmotné dárky po čase ztratí svůj pel, dárek v podobě básně bude naprosto nezaměnitelný a obdarovaný si jej bude dlouho (ne-li do konce života) pamatovat.
Napsat báseň zároveň není úplně jednoduché. Zvláště pro ty, kteří běžně básně nepíšou. A proto jsme tu my – služba Báseň na přání. Obstaráme jakoukoli báseň – vtipnou, milostnou, báseň k narozeninám, svátku, nebo i slavnostní veršovaný proslov k výročí či svatbě. Stačí jen osobu, pro kterou je báseň určena dostatečně popsat a my složíme naprosto originální báseň, dle zadání, které klient napíše. Skládáme rovněž i veršované reklamní texty. Jsme v podstatě takový Štěpán Šafránek jednadvacátého století 🙂

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
V týmu jsme dva – já (Nina) a bratr mého přítele Aleš. Vzájemně se v nápadech skvěle doplňujeme. Nikoho dalšího jsme zatím nepotřebovali, stránky jsem díky znalostem ze školy vytvořila sama.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jednou se na mě obrátila kamarádka s tím, abych jí pomohla vymyslet básničku pro její maminku k narozeninám. Jelikož mám poezii ráda, a již dříve jsem básničky sama do šuplíku psala, nebyl to větší problém. Báseň měla velký úspěch, a tak mě napadlo, že by báseň občas potřeboval složit i někdo jiný. A tak jsem se domluvila s Alešem, který rovněž již léta básně píše. Slovo dalo slovo a výsledkem jsou naše stránky s nabídkou tvorby básní na přání.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Asi překonat názory okolí. Máme oba vystudovanou vysokou školu, a tak jsme si občas vyslechli něco ve stylu: „Cože děláš? Píšeš básně jo? A to jako fakt? Chodíš pět let na ekonomku a pak píšeš básně?”
Nicméně s rostoucím počtem našich zákazníků rostlo i naše sebevědomí. Dnes s hrdostí popravdě říkáme, že píšeme básně na přání. No a okolí se nakonec taky umoudřilo a dnes nás všichni podporují.
Zároveň bylo taky těžké zákazníkům vysvětlit, že naše služba je opravdu funkční. Že když báseň objednají, že ji opravdu dostanou. Na začátku zákazníci volali a chtěli se přesvědčit, že nejsme nějací podvodníci. Dnes už volá zákazníků minimum a všichni jednoduše vyplní objednávkový formulář na našich stránkách, který již také prodělal několik změn, směrem k maximální jednoduchosti.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Překonat strach a věřit si. Protože za Vás to nikdo neudělá! Ať už máte v hlavě cokoliv, může to být třeba i nějaká šílenost, zkuste to. Protože když to nezkusíte, nikdy se nepohnete z místa a vždy skončíte jen u nápadů a plánování.

Na čem pracujete teď?
Rádi bychom naše služby nabízeli ve větší míře i firmám jako jsou květinářství či cukrárny a prodejci šperků. Protože co se hodí ke květině, čokoládě či drahému šperku víc než krásná báseň?
Dále bychom rádi do budoucna zavedli pravidelné poetické okénko, kde budeme ve verších komentovat a glosovat aktuální dění u nás i ve světě a zájemcům o naše básně pravidelně posílali newsletter s veršovaným shrnutím událostí uplynulého týdne.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, hodně úspěchů v další tvorbě i rozvoji projektu.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz