Představujeme startup Capturio: Fotka z mobilu vytištěná přímo na vybranou adresu

 Představujeme startup Capturio: Fotka z mobilu vytištěná přímo na vybranou adresu

Máte mobil plný fotek a připadá vám, že na jejich výběr a tisk nemáte čas? Tento problém řeší nová mobilní aplikace Capturio. Členovi týmu tohoto projektu Michalovi Olbertovi jsme k projektu položili pár otázek.

Na čem je založený projekt Capturio?
Náš projekt Capturio se věnuje uchovávání vzpomínek, kterých má každý v telefonu tisíce. V současné době každý vyfotí denně telefonem mnoho fotek, ale ty se ztrácejí v záplavě dat. Proto jsme přišli s nápadem – mobilní aplikací – která umožní tyto fotky vybrat, v aplikaci upravit a nechat poslat v krásné modré obálce na libovolnou adresu, tedy sobě nebo komukoli dalšímu. Velmi populární je využití aplikace Capturio místo pohlednic z dovolené nebo třeba pro informování babiček, co jejich vnouček umí nového.

Kdo patří do týmu Capturio?
Richard Hartmann – odpovědný za strategický rozhodování a dohled nad kvalitou
Martin Kluska – geniální vývojář, grafik a UX designer
Michal Olbert – odpovědný za marketing

Jak jste na takový nápad přišli?
Na nápad přišel jeden z členů týmu, kterému si babička neustále stěžovala, že fotky na mobilním telefonu nebo tabletu špatně vidí a ať jí někdy nějaké fotky vyvoláme. V tu chvíli ho napadlo, že tento problém má asi dost dalších lidí a řekl si, že by to mohl přetavit do praxe.

Jaké byli při realizaci projektu nejtěžší komplikace?
Nejtěžší bylo odladění chyb, které vznikly při vývoji. Aplikace je totiž velmi složitá a propracovaná, uživatelům nabízí velké množství úprav a bylo nutné vše odladit, aby šlo Capturio ven bez chyb.

Co byste doporučili čtenářům, kteří chtějí realizovat svůj nápad?
Pokud chce někdo realizovat svůj nápad, měl by naslouchat zkušenějším, ušetří tak mnoho času, které nebude muset trávit ve slepých uličkách.

Co připravujete nyní?
Aktuálně pracujeme na verzi pro Android, která je těsně před dokončením.

Děkuji za odpovědi a ať se aplikaci daří!

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz