Představujeme startup České bedýnky, ruční výrobek s kvalitní náplní

Pokud oceňujete ruční výrobu a kvalitní potraviny, přečtěte si v tomto rozhovoru o projektu České bedýnky. Autorka Eva Urbanová se přes práci ve farmacii a odrazování okolí dopracovala k úspěšné výrobě dřevěných bedýnek, které plní trvanlivými potravinami od vyhlášených českých výrobců.

O čem váš projekt je?

České bedýnky nejsou jen tak obyčejné dárkové bedýnky. České bedýnky jsou propracované dřevěné bedýnky, ruční výrobek a každá je originál. Voní krásně dřevem, dělají vizitku poctivé práci šikovných rukou. Dovnitř dávám trvanlivé potraviny a výrobky od výrobců z Čech a Moravy. Jsou to většinou vyhlášení a ocenění výrobci, případně je sama oslovuji ke spolupráci. Za každým zajedu, chci vidět provozovny, zajímám se o zdroj surovin (přednost mají zejména české plodiny). Ptám se na uchovávání, skladování surovin, užití konzervantů apod. Výrobci dělají pro České bedýnky limitované edice. Opravdová chuť a kvalita produktů rozhoduje, zda-li se výrobce dostane do Českých bedýnek. I ti zákazníci, kteří sledují obsah cukru či lepku, si zde vyberou. Dále pro firmy vytváříme limitované edice, vypalujeme věnování či logo do bedýnek.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Od začátku podnikání, tedy od září 2014, jsem na všechno sama. Najímám jen grafičku, truhláře, správce e-shopu a účetní, ale zaměstnance České bedýnky zatím nemají.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišla?

Cesta byla dlouhá. Jistě rozhodla láska k české přírodě. Jako maminka dvou malých dětí fandím poctivým výrobcům, navštěvuji různé farmářské trhy. Rozhodl i hendikep otce a práce ve farmacii, kde jsem měla možnost potkat za 11 let zástupy nemocných v čekárnách. Toto všechno mě ovlivnilo. Chyběl zde poctivý a chutný produkt, který v sobě skrývá české tradiční dobroty a podpoří i hendikepované. Ty doufám časem zaměstnám na kompletace i výrobu bedýnek.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Překonat vlastní strach a názory okolí. Často jsem slýchávala: „Studovala jsi těžkou aprobaci na univerzitě – chemii a fyziku a teď balíš nějaké bedýnky.“ Nikdo v rodině nepodniká a nejbližší stále viděli a vidí nekonečné hodiny práce na počítači, telefonování a veliké investice.

Co byste doporučila ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Určitě poslouchejte hlas svého srdce. Představte svůj nápad nějakému zkušenému podnikateli, který vám dá nestranný pohled, zdali sen má šanci uspět. Já vyrazila za porotkyní z pořadu Den D, protože jeden zkušený a úspěšný podnikatel mi radil, ať začnu úplně znova a jinak. Mně se to nezdálo, věřila jsem, že i takto mají šanci bedýnky uspět, a vyrazila za Margaretou Křížovou. Ta mne podpořila a odcházela jsem plna odhodlání, že to dám! Poté jsem s Českými bedýnkami vyrazila do soutěží Rozjezdy roku, Živnostník roku a Podnikavá žena roku. Všude jsem se umístila ve finále, což mne opravdu nakoplo! Bylo to znamení: „Nevzdávej to i s miminkem, je to náročné, ale jdeš dobrým směrem!“

Na čem pracujete teď?

Připravuji otevření vysněné provozovny v Pardubicích. Chtěla bych do ní vozit ty největší delikatesy ze všech koutů ČR. Kompletovat zákazníkům bedýnky na přání. Prostě ráj chutí, kvality a poctivosti, takové jsou České bedýnky. V loňském roce již bedýnky za pomoci projektu Evy Čejkové Vaškové ŽENY s. r. o. cestovaly do Číny, dále se podívaly do Japonska, Itálie, Švýcarka i Německa. Mám radost, že se zákazníci i firmy vracejí, to je největší odměna!

Více o nás na FB či na e-shopu www.ceske-bedynky.cz. E-shop po roce a půl provozu budu brzy představovat v novém pojetí. Na vše se těším, protože připravuji opravdové, nové, hravé pojetí Českých bedýnek.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se vašim projektům daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz