Představujeme startup DobráOslava.cz: Kvalitní občerstvení pro vaši akci rychle a pohodlně

 Představujeme startup DobráOslava.cz: Kvalitní občerstvení pro vaši akci rychle a pohodlně

Autoři projektu DobráOslava.cz Adam a Mária si rádi užívají různé večírky a oslavy. Několikrát se jim stalo, že bylo třeba narychlo připravit vhodné občerstvení. A tak přišli s nápadem objednávkové služby, která doručí vhodné občerstvení právě k vám. K projektu jsme jim položili pár otázek.

O čem váš projekt je?
Připravujeme a rozvážíme profesionálně navržené balíčky s kvalitním občerstvením pro nejrůznější druhy akcí. Ať už jde o oslavu, párty, rande, či posezení s přáteli. Služba zbavuje naše zákazníky starostí, zda pro své hosty zajistili dostatek jídla, pití, ubrousků a dalších doplňků, jestli koupili vhodné víno či jiné nápoje a k nim vhodné pochutiny – všechny tyto starosti jim profesionálně vyřeší DobráOslava.cz. Dáváme našim zákazníkům jistotu, že při výběru a přípravě občerstvení pro své hosty nic nezkazí a na nic nezapomenou a garantujeme jim, že svou návštěvu nadchnou kvalitním jídlem i pitím. Šetříme jim rovněž čas s cestou na farmářské trhy a nákupem kvalitních produktů. Všechny dodávané produkty jsou nejvyšší kvality s důrazem na domácí produkci. Balíček vždy obsahuje i vhodné příslušenství a doplňky pro navození atmosféry. Vše doručíme k zákazníkovi v čase, který si vybere.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Jsme partneři – Adam a Mária. A máme rádi večírky, oslavy a všemožná posezení s přáteli a často a s chutí je pořádáme.
Mária je srdcem našeho podnikání a hlavním guru přes výběr jídel a nápojů. Miluje vaření a přípravu pohoštění. Má doma stovky (sic!) kuchařek z celého světa. Zná snad všechny firmy, nabízející nejrůznější „farmářské“ a „bio“ produkty v Čechách a na Moravě.
Já zase všechny dobroty, které připravuje Mária, hrozně rád konzumuji, ale nebaví mě obíhat prodejny a farmářské trhy po širém okolí, abych zajistil včas přísun těch správných surovin a doplňků. A hlavně mám zkušenosti s vývojem webů a s řízením větších projektů, a tak jsem se v chystané firmě s chutí chopil role organizátora a výkonného šéfa.
Naše schopnosti se myslím docela dobře doplňují, a tak mohla vzniknout DobráOslava.cz.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Protože máme rádi společnost, ale jsme oba časově dost vytížení, nedostává se nám někdy času na to, abychom pro své hosty sehnali kvalitní pohoštění. Obzvláště v případě „spontánních akcí“. A tak nám služba tohoto typu začala chybět. A protože ji dosud nikdo neposkytuje, rozhodli jsme se s tím začít sami.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Sehnat kvalitní lidi do týmu. Nechali jsme si u profíků vypracovat kvalitní návrhy webu, ale nepodařilo se nám sehnat lidi, kteří by jej v rozumné době naprogramovali. Nejprve jeden programátor dva měsíce tvrdil, že „už na tom pracuje“, ale nepracoval. Další pak sice pracoval pro změnu tři měsíce (oproti původně odhadovaným třem týdnům), ale nic z toho, co udělal, nebylo dotažené a nešlo použít. A tak jsem si na to nakonec sedl sám a za pár týdnů jsem web vyrobil. Je to sice „light-verze“, která nedisponuje všemi původně navrženými vychytávkami, ale co je důležité – funguje.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ověřte si, že má nápad šanci nejen ve vaší hlavě, ale i mezi skutečnými zákazníky. Udělejte si průzkumy. Podpoří to vaši vůli projekt opravdu rozjet a nenechat se odradit spoustou překážek po cestě – a vůle je to hlavní, co potřebujete.

Na čem pracujete teď?
Projekt je stále ve stádiu „proof of concept“. Testujeme, zda se realita nebude lišit od průzkumů a lidé si balíčky budou opravdu kupovat. Pokud si je kupovat budou, chceme rozjet propagaci pořádně, aby se projekt dostal do velikosti, která mu zajistí životaschopnost. Ohlížíme se tedy po potenciálních partnerech, investorech a uvažujeme i o rozjetí franšízového programu pro spuštění služby v dalších českých městech.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz