Představujeme startup Flubo: Vyzkoušejte si oblečení i po internetu

 Představujeme startup Flubo: Vyzkoušejte si oblečení i po internetu

Přišli studovat do Dánska a rozhodli se změnit způsob, jakým si zákazníci vybírají oblečení na internetu. Aplikace Flubo totiž porovnává míry vašeho těla s nabízeným kusem oblečení. Na otázky k projektu odpovídala Aneta Hendrychová.
O čem přesně Flubo je?
Flubo je pro všechny, kteří mají stále strach z nakupování online, protože si nejsou jistí jakou velikost si objednat a či jim to vůbec bude sedět. Proto jsme vyvinuli webovou aplikaci, která pomáhá při výběru velikosti tak, že porovná Vaše míry těla s daným kusem oblečení. Dokonce nemusíte ani vstávat od počítače a běžet pro metr, ale stačí když zvolíte libovolnou značku u které víte, že vám sedí a velikost, kterou nosíte. Vše funguje bez registrace a Váš prohlížeč si míry zapamatuje tak, že na všech e-shopech, které s námi spolupracují, můžete zjistit, jaká velikost vám padne nejlépe.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Protože jsme přišli do Dánska studovat, náš tým se skládá především ze studentů, kterým se náš projekt zalíbil a rozhodli se s námi spolupracovat a získat tak zkušenosti při studiu. Celkem nás na projektu pracovalo 14 z různých oborů jako je IT, Web Development, Multimedia Design, Marketing a Service Management.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jako první nás napadlo, že je potřeba nějakým způsobem sjednotit velikosti, protože německá velikost S může mít stejné rozměry jako japonské XXL a například u kalhot je tolik číslování, že jen málokdo ví, jaká velikost mu sedí a tak si v obchodě raději vyzkouší 3 velikosti. Toto však nelze při nakupování online, ze kterého má stále spoustu lidí strach, protože si zkrátka nemůžou oblečení vyzkoušet naživo. S Flubo dostanete mnohem přehlednější informace o tom, jak vám bude daný kus sedět v konkrétních partiích.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Z počátku bylo asi nejtěžší najít hlavní produkt. Chtěli jsme vyvinout platformu, která by usnadňovala výběr velikostí naprosto všude. Při nakupování na Ebay, na bazarech s oblečením a dokonce i v kamenných obchodech. Bylo to však příliš mnoho služeb na začátek a i když je každá z těchto služeb funkční, naše uživatele to zmátlo natolik, že nevěděli, co vlastně děláme. Proto jsme se zaměřili na pomoc při nákupu oblečení na e-shopech.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nečekat a začít! Nemusíte čekat, než doděláte školu, nebo až budete mít víc času. Je důležité začít a za pochodu se naučíte vše potřebné. Navíc pokud začnete na vysoké škole, máte příležitost získat tým zapálených lidí, kteří jsou ochotni pracovat za to, že jim dáte příležitost se rozvinout a vyzkoušet si to, co se naučili ve škole. Sice vám to může ubrat trochu z toho studentského života, ale zkušenosti, které získáte z projektu, který ať už vyjde či nevyjde je k nezaplacení.

Na čem pracujete teď?
Momentálně pracujeme na rozšíření sítě e-shopů, aby mohlo více lidí nakupovat s jistotou, že jim oblečení sedne. Proto nabízíme e-shopům tuto službu zdarma, aby si mohli zákazníci vybrat tu správnou velikost na co nejvíce místech.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať Flubo daří úspěšně rozvíjet.

Foto: Jakub Šustek

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz