Představujeme startup Fripito: Aplikaci, která vám doporučí co a jak vyfotit

 Představujeme startup Fripito: Aplikaci, která vám doporučí co a jak vyfotit

Pokud váš nápad na projekt souvisí s vaší vášní, je šance na jeho úspěšné dokončení velmi příznivá. Dobrým příkladem může být aplikace pro fotografy a cestovatele. O tom, jak náročná byla její příprava, si můžete přečíst v rozhovoru s Janem Březinou.

O čem váš projekt je?
Fripito je mobilní aplikace pro milovníky cestování a fotografie. Určitě se vám už někdy stalo, že jste přijeli na nějaké zajímavé místo v ten nesprávný čas, nebo vám naopak někde zbylo pár hodin času a vy jste přemýšleli, kam se podívat. Průvodci z aplikace Fripito doporučí uživatelům nejen kam se podívat, ale i kdy je nejvhodnější doba, nejzajímavější světlo, jaká technika je vhodná a jaké nastavení je dobré použít. Bez ohledu na to, jestli fotíte telefonem, nebo zrcadlovkou, Fripito je tak ideálním průvodcem na cesty. V tomto okamžiku máme k dispozici verzi pro iOS a Android.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Šéfem vývoje je Jirka Pelikán, zkušený programátor a zároveň velký fanda fotografie. S Jirkou se známe již řadu let a byl to právě on, který mě přesvědčil, že můj nápad zvládneme realizovat. Irma Šťastová se stará o marketing, komunikaci s autory a překlady. Snažíme se pro jednotlivé země hledat lokální špičkové fotografy a v tomto okamžiku máme průvodce v angličtině a češtině, takže má hodně práce. A David Filipi má na starost naše aktivity v USA. David žije již rok v Las Vegas a stará se o náš kontakt s americkými zákazníky a tiskem.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Fotografování se profesionálně věnuji již víc jak 12 let a víc jak deset let aktivně fotografii i učím a píši o ní. Postupem času jsem ke kurzům v Praze a Brně přidal i fotografické expedice po celém světě a díky tomu a dalším aktivitám jsem procestoval přes stovku zemí. Fripito je cestou, jak zúročit mé zkušenosti, znalosti, kontakty a fotografie.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Před spuštěním aplikace nás asi nejvíc úsilí stálo ladění uživatelského rozhraní. Máme celkem čtyři verze – dvě pro chytré telefony a dvě pro tablety, abychom vždy maximálně využili možností zařízení. Od okamžiku uvedení na trh nám nejvíc času zabírá komunikace a propagace v zahraničí. Je to pro nás nový a náročný úkol.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Myslím, že nejdůležitější je najít minimalistickou variantu realizace, co nejrychleji a nejefektivněji ji připravit a spustit. Nedejte moc na rady těch, kteří říkají, co by se jim líbilo. Důležité je až to, co říkají ti, kteří si produkt reálně koupí. Nám příprava Fripita trvala skoro rok a upřímně si myslím, že to bylo zbytečně hodně.

Na čem pracujete teď?
Dostali jsme se do finále soutěže Appnation VI, což znamená možnost prezentovat se na konferenci pořádané na veletrhu CES 2015 v Las Vegas, takže pilujeme naší prezentaci. Jinak naší hlavní prioritou je teď rozšířit nabídku průvodců o další a hledat nové uživatele. Rádi bychom v letošním roce rozšířili naší uživatelskou základnu o řád.

Děkujeme za odpovědi. Přejeme, ať se vám daří projekt úspěšně rozšiřovat.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz