Představujeme startup hledejkurt.cz, chytrý portál nejen pro tenisty

 Představujeme startup hledejkurt.cz, chytrý portál nejen pro tenisty

Pokud rádi hrajete tenis, squash, ping pong či badminton, určitě pro vás bude zajímavý nový projekt hledejkurt.cz. Najdete zde totiž ty nejlepší a nejlevnější kurty ve vašem okolí. Na otázky o tom, jak projekt vznikl a co obnáší odpovídal Jan Vážný.

O čem váš projekt je?
Náš projekt hledejkurt.cz je hlavně o tom dostat lidi ven sportovat. Zjednodušit celý proces od rozhodnutí, že si půjdu zasportovat, po samotné sportování jako takové. V tomto procesu je totiž spousta překážek, které dokážou člověka zbrzdit nebo dokonce od sportování odradit s tím výsledkem, že nakonec skončí zase zpátky na gauči. Tyto překážky se snažíme zbourat.
Jakmile tedy někdo dostane chuť si jít zasportovat a neorientujete se v záplavě různých sportovních zařízení, je tady hledejkurt.cz. Zadáte si lokalitu, kde se nacházíte sport, o který se zajímáte a mobilní aplikace nebo web vyhledá nejbližší nebo nejlevnější kurty v okolí, které jsou volné a už nikoho nic nebrzdí a jdete najisto.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Nápad něco takového zrealizovat v teoretické rovině jsme měli dva. Následně jsme vše začali realizovat ve 4 a nyní je nás v týmu 5 sportovců i nesportovců, kdy naším společným cílem je dostat naše služby co možná největšímu počtu uživatelů a maximálně vše zjednodušit.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Byli jsme sportovci a v sezóně a špičce byl problém najít například v Praze volný kurt kam si jít zahrát tenis (nezapomeňte na tenisovou raketu), beach volejbal to nás nakoplo. Také jsme si uvědomili, že pro někoho je důležitá lokalita a neví, jak se dostat na místo, pro někoho je zase nejdůležitější cena, a tak jsme vše zkombinovali dohromady a vyšla nám přehledná aplikace pro každého. Na které dále pracujeme a zdokonalujeme ji k našemu obrazu.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Na celé přípravě bylo nejtěžší získat informace o všech kurtech, je to nekončící proces aktualizací a hledání. Dále je samozřejmě těžké shodnout se na dalším orientování projektu, je nás 5 a diskuze se nejednou stala skoro hádkou o prosazení různých myšlenek.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vzhledem k našim zkušenostem si myslím, že nejdůležitější je stanovení rolí celého týmu dále definice toho, co všichni od projektu očekáváme a shodnout se na směru, kterým se dát. To si myslím je pro celé fungování projektu alfou a omegou, předejde se mnoha nesrovnalostem v budoucnosti. Pak je hlavním problémem čas. Máme kromě svých rodin svá zaměstnání a opravdu někdy nezbývá moc prostoru pro další zdokonalování, které nikdy nekončí.

Na čem pracujete teď?
Teď je v procesu další část naší skládanky, a to je zajistit kontakt se sportovišti na úrovni spolupráce s našimi partnery. Rádi bychom poskytovali našim uživatelům i info o tom co se zrovna na sportovištích děje. Že je v plánu další turnaj, společenská akce nebo třeba jen že se budou bourat zimní haly. Prostě chceme být se sportovišti v kontaktu a tím budou v kontaktu se sportovišti i naši uživatelé.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se projekt daří dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz