Představujeme startup Koala Phone, aplikaci pro snadnější ovládání dotykového mobilu

Řada z nás se dostala do situace, kdy musela svým rodičům, nebo prarodičům vysvětlovat, jakým způsobem mají ovládat svůj mobilní telefon. Dotykové telefony navíc skýtají další omezení v ovládání malých tlačítek a drobných menu pro starší spoluobčany. Na tento problém se zaměřili Tomáš a Josef Slavíčkovi a přišli s aplikací Koala Phone.

O čem váš projekt je?
Senioři nyní mohou ovládat dotykové telefony jednoduše a bez brýlí díky aplikaci Koala Phone.  Aplikace v jejich telefonu vše zvětší pro perfektní čitelnost. Tato vítězná aplikace Social Impact Awards – Impact HUB má za první rok přes 25 000 uživatelů ze 101 zemí. Koala Phone je zaměřen na jednoduché volání a odesílání zpráv, a také obsahuje speciálně navržené funkce jako je fotoaparát, prohlížeč fotek, budík, nebo svítilna. Pomáháme seniorům zůstat v kontaktu s jejich rodinami.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Projekt realizujeme se spoluzakladatelem bratrem Tomášem. Tomáš je programátor a já jsem původním vzděláním grafik. Společně jsme vytvořili v minulosti několik her a aplikací, které měli dohromady přes půl milionu stažení. Díky mentoringu SIA jsme se dozvěděli více o obchodní stránce projektu. Za téměř rok a půl prodejů této aplikace jsme vybudovali partnerství s firmami Aligátor, SeniorHUB a největší společností pro adaptování evropských firem pro japonský trh.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Prvotní podnět přišel od naší babičky. Často si stěžovala, že má problém s telefonem, nedokáže si přečíst přijatou zprávu. Zkusili jsme jí pořídit velký seniorský telefon, ale nebyla s ním spokojená. Babička totiž ráda cestuje a rozhodně si nepřipadá stará. Začalo nás zajímat, jak tento problém řeší ostatní lidé. Díky výzkumu na vysoké škole a několika testování jsme zjistili, že je zde prostor pro návrh nového řešení, které bude lépe přizpůsobené požadavkům lidí se zhoršeným zrakem a starším lidem.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Co bylo nejtěžší, se dá těžko říct. Každou chvíli se setkáváme s novými náročnými věcmi, které jsme nikdy nedělali a právě díky nim se učíme a posouváme dál.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Doporučil bych ten nápad skutečně realizovat, nebát se a jít si za svým cílem. Pokud váš nápad dává trochu smysl, dneska se dá najít spousta lidí, kteří vám poradí.

Na čem pracujete teď?
V současné době připravujeme uvedení aplikace na japonský trh a navazujeme partnerství s mobilním operátorem.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať i v Japonsku prorazíte.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz