Představujeme startup Localgrapher.com: Kvalitní a prověření fotografové na vašich cestách

 Představujeme startup Localgrapher.com: Kvalitní a prověření fotografové na vašich cestách

Matěj Slezák pracuje jako fotograf. Jednou jej oslovili cizinci s tím, že chtějí být kvalitně vyfoceni na své dovolené. A nápad byl na světě! Vznikl tak projekt Localgrapher.com, který spojuje zájemce o fotografie z dovolené s místními fotografy na celém světě.

O čem váš projekt je?
Celosvětově zaměřený projekt Localgrapher.com umožňuje všem cestovatelům a turistům vybrat si profesionálního, pečlivě prověřeného fotografa, který pro ně vytvoří jedinečné a přirozené fotografie u slavných míst, památek, ale třeba i v klidném prostředí místního parku. Vždy jde o místního fotografa, pro turisty tedy funguje i jako průvodce, který může poradit a doporučit zajímavá místa a atrakce v daném městě.
Pevně věřím, že vzpomínky jsou to nejcennější, co každý člověk má. U dovolených a cestování to platí dvojnásob. Myslím, že nic neudělá takový dojem, jako krásné fotografie před Koloseem v Římě, mezi mrakodrapy v Singapuru, nebo na Karlově mostě v Praze.
V současné době s Localgrapher.com spolupracuje více než šedesát profi fotografů z více než padesáti měst na pěti kontinentech a tým neustále rozšiřujeme.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Projekt jsem založil sám. V počátcích jsem ho s mnoha lidmi konzultoval, hodně také pomohl můj kamarád a kolega Libor Lepka, která stojí za designem webu. Během konzultací jsem si díky jeho dotazům a připomínkám mnoho věcí ujasnil. Po rozeběhnutí webu v celém projektu figuruje také Tereza Pařízková, která pomáhá se social media a kreativou.
Také samozřejmě nesmím zapomenout zmínit všechny naše skvělé fotografy – bez nich by to opravdu nešlo.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Sám už dlouho působím jako fotograf. Několikrát mě skrze můj osobní web našli zahraniční turisté s tím, že by chtěli udělat profi fotky z jejich návštěvy Prahy. Napřed jsem byl trochu překvapen, že má někdo o takovou službu zájem, ale ukázalo se, že to skvěle funguje. Vždy šlo o uvolněné a zábavné focení. Turisté opravdu dokáží ocenit krásné fotky a osobní přístup od fotografa, který zná dané město. Focení často končilo v kavárně, kde jsem jim dával tipy na to, která místa navštívit, případně kam večer vyrazit… Uvědomil jsem si, že takový fotograf je často jediným z “místních” s kým se turista dostane do styku a s kým má šanci si více popovídat.
V podstatě jsem si takto celý koncept ověřil a odtud byl už jen malý krůček k nápadu koncept rozšířit do dalších měst po celém světě.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Drobných zádrhelů byla celá řada, ale vše se dařilo a daří průběžně řešit. Asi nejtěžší a časově nejnáročnější bylo shánět a prověřovat vhodné fotografy napříč celým světem. V každě zemi se s fotografy musí vyjednávat trochu jinak. Někde se vše vyřešilo extrémně rychle, jinde vyjednávání trvalo mnoho týdnů. Bylo to občas opravdu náročné. Nicméně i ve vyjednávání s fotografy se časem člověk učí být lepším, a proto už nyní jednání probíhají rychleji a s menšími komplikacemi.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
To je určitě nejjednodušší otázka, kterou jsi mi zatím položil:) Hlavní je vůbec začít, pak už člověk nemůže přestat. Následně je potom nejdůležitější se na daný projekt plně soustředit a alespoň nějaký čas v hlavě příliš neodbíhat k dalším nápadům.

Na čem pracujete teď?
Na rozvoji Localgrapher.com a to v tom nejširším slova smyslu… Hledání fotografů do nových destinací, navazování partnerství, práce na marketingu… Je toho hodně:)

Děkujeme za rozhovor a ať se daří projekt dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz