Představujeme startup: Na Portálu XXL najdete všechno

 Představujeme startup: Na Portálu  XXL najdete všechno

Cílem Portálu XXL je vybudovat univerzální web, které boří hranice mezi komunitami. Autorovi projektu Radkovi Václavíkovi jsme položili pár otázek.

O čem váš projekt je?
Muj projekt Portál XXL je o zábavě na internetu. Spojuje několik věci pod jeden účet. Když jsem já sám brouzdal po internetu ať po seznamkách, hrách nebo obecně zábavními servery, vadilo mi mraky hesel a pokaždé se někde přihlašovat, proto jsem to spojil do jedoho.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Cely projekt jsem vymyslel já sám, jen si to nechávám programátory programovat dle mých představ.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Na nápad jsem přišel už před pár lety, když jsem hodně brouzdal po seznamkách, inzeroval atd. Vadilo mi množství hesel, na každý server jsme měl jiný přístup, tak vznikla myšlenka to vše spojit dohromady. Nevím jestli něco podobného v ČR existuje, ale já jsem nic podobného nenalezl.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Největší problém bylo najít programátora. Projekt se začal programovat již před 1,5 rokem, ale i přesto že programátor měl smlouvu o dílo, každý to jen začal a skončil. Až letos se mi podařilo najít programátora, co to snad dokončí a to i přesto, že z jednoho měsíce jsou nakonec tři.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
At si za tím jdou a jestli tomu věří, ať se nebojí kvůli tomu i zadlužit. Je to lepší než hledat nějakého majetného společníka. Já sám jsem se už na pár projektech spálil a i prodělal dost peněz, ale důležité je jít dál a z chyb se poučit.

Na čem pracujete teď?
Teď pracuji na dokončení projektu a po jeho spuštění mám plno nápadů o co to rozšířit. Do budoucna budu rozšiřovat můj projekt a soustředit se i na ostatní země, kam s ním chci vstoupit také.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz