Představujeme startup Opravárna: Komunitní web podporující opravu rozbitých výrobků

 Představujeme startup Opravárna: Komunitní web podporující opravu rozbitých výrobků

Nefunguje vám tablet, roztrhli jste si kalhoty a přemýšlíte, zdali máte výrobek vyhodit nebo opravit? Právě pro vás tým okolo Honzy Charváta vytvořil projekt Opravárna. Ten spojuje zákazníky, kteří poptávají opravu s opraváři z celé ČR. K projektu jsme Honzovi položili pár otázek.

O čem váš projekt je?
Jsme komunitní web, který spojuje na jedné straně lidi co umí něco opravit s těmi, co potřebují opravu. Dáváme tak šanci přivýdělku lidem, kteří to potřebují. Kromě toho jsme nyní otevřeli dvě vlastní pobočky.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Já – zakladatel, vedení a PR, Pavel Latoň – marketing, Lucie Charvátová – administrace zakázek, personalistika, původně ještě webař Vojta Marek. Ten nyní odešel.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Vadilo mi, že se věci krátce po uplynutí záruční doby rozbijí a končí na skládce, přitom by jim často ještě šlo prodloužit život. Takže snaha změnit současnou konzumně nastavenou plýtvavou ekonomiku. A taky mě štvalo, že opravy ve značkových servisech (např. mobilů) jsou nesmyslně drahé.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Pracovat po večerech a víkendech při normální práci, bez jediné jistoty, že to vyjde, že se naše práce někdy zúročí. To je těžké stále, po roce a půl od nápadu zatím stále nejsme ziskoví, ale už se to ubírá snad správným směrem. Pro mě jako koordinátora bylo těžké stále motivovat kolegy, že to má smysl. Ne všichni si to mysleli.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nebát se zeptat se lidí, co tomu rozumí více. Většinou rádi pomohou. Nám například hodně pomohla Nadace Laboratoř Vodafone a jejich mentoři, hlavně Honza Mašek z 3M, za což jim všem patří velký dík. Vyzkoušeli jsme si spoustu věcí „na nečisto“, takže jsme se vyhnuli některým slepým uličkám a věděli jsme lépe, kam směřovat. A pak samozřejmě vydržet i když to někdy bolí.

Na čem pracujete teď?
Včera jsme v Galerii Fénix otevřeli první kamennou pobočku, kde zaměstnáváme naše nejšikovnější opraváře. Zákazníkům jsou k dispozici pro opravy mobilů, tabletů, PC a drobného elektra. Příští týden otevíráme druhou v pasáži Teta v Jungmannově ulici. Pokud to bude fungovat, budou další přibývat.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se Opravárnu daří rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz