Představujeme startup PhoneX, aplikaci pro bezpečnou mobilní komunikaci

 Představujeme startup PhoneX, aplikaci pro bezpečnou mobilní komunikaci

Máte obavy, že někdo čte vaše SMS, nebo může odposlouchávat váš telefonní hovor? Možná by se vám mohla hodit mobilní aplikace PhoneX. Přečtěte si rozhovor o tom, jak projekt vznikl.

O čem váš projekt je?
Náš projekt se jmenuje PhoneX. Jak vznikl název? Má vyjadřovat Fénixe – bájného nepolapitelného ptáka, kterého nikdo nikdy nechytil. Když se podíváš na naše logo, tak bys jej v něm měl vidět. Projekt PhoneX je mobilní aplikace pro šifrovanou zabezpečenou komunikaci. Záměrně říkám komunikaci, protože to není jen o volání, ale i o zprávách a souborech. Aplikace umožňuje anonymně komunikovat mezi dvěma a více lidmi. Aktuálně již umíme všechny 3 služby – volání, zprávy i soubory, a to vše na platformě Android, která je nejvíce rozšířená. Díky tomu, že jsme aplikovali nejnovější technologie v oblasti bezpečnosti, tak dáváme garanci 100.000 Euro proti prolomení šifry.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Aktuálně jsme 4 lidi. Dva na business a dva na vývoj. Jsme poměrně malý tým, proto abychom byli co nejvíce flexibilní. Dušan: má na starost vývoj technologie – CTO. Miro: má na starost GUI – tj. uživatelské prostředí. Já – Petr – „bull“ býk celého projektu a vedoucí business developmentu – CEO. Lenka: business developer především pro zahraničí.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Poměrně náhodou. Bavili jsme se o tom, jakým způsobem (pokud to je vůbec možné), lze řešit bezpečnost komunikace pro potřeby různých lidí kolem nás. Ti se mě ptali, jak vlastně bezpečně komunikovat, přitom měli respekt i strach z mobilních hovorů – standardních, protože všem je víceméně jasné, že nejsou vůbec anonymní a jsou plně odposlouchávatelné. To znamená, že nejsou vůbec bezpečné.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Najít vhodnou technologii, která bude nejen bezepečná, ale odladěná tak, aby fungovala i na mobilních telefonech. A kromě toho aby to fungovalo i na „mizerných“ datových sítích jako je EDGE nebo 3G – tj. při nízké datové náročnosti. Nejvíce však jsme dbali na bezpečnost a anonymitu jak uživatele tak i dat, která tečou z mobilu na mobil.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Mít oči otevřené a především vnímat své okolí. Zaměřit se na to, co lidé zrovna vyžadují. Je stále hromada věcí, které jsou v danou chvíli potřeba a nejsou vyvinuty. Přitom mohou být velmi užitečné a všemi žádané!

Na čem pracujete teď?
Nyní pracujeme na iPhone verzi systému a také chceme připravit službu datových trezorů – tj. virtuální místo mimo váš mobil, kde budete mít bezpečně uložena data a zároveň máte možnost do nich kdykoliv nahlédnout – vše samozřejmě digitálně.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz