Představujeme startup Přečtimě.cz: Výuka cizích jazyků jinak a lépe

 Představujeme startup Přečtimě.cz: Výuka cizích jazyků jinak a lépe

Tým okolo projektu Přečtimě.cz hledal odpověď na otázku, jakým způsobem se cizí jazyk naučit za pomocí technologií co nejefektivněji. Zeptali jsme se proto jednoho z autorů projektu Milana Tomeše, jak takový projekt vznikl a dozvěděli jsme se také řadu dalších tipů, jak můžeme startupové projekty uchopit.

O čem váš projekt je?
Náš projekt je o vzdělávání. Efektivním vzdělávání. Znáte ty nudné přednášky uspavačů hadů za katedrou? Tak přesně tohle nechceme. Chceme využít svůj potenciál na maximum, během krátké doby se naučit velké věci. V tuto chvíli se zaměřujeme na jazyky. Tvrdíme, že se s námi člověk může naučit cizí jazyk za 3 měsíce a přitom se věnovat učení jen 15 minut denně.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Nositel vize a tvůrce know-how je Jan Hovad. Doktorát, vlastní hvězdárna, tři jazyky a jeden kolaps jsou věci, které ho sem dovedly. Milan Tomeš. Projekťák, nadšenec, podporovatel a kritik. Pomáhá Honzovi s vývojem. Jakub Škrbel je obchodník a člověk z byznysu, který pomáhá s business developmentem.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Nespokojenost se vzdělávacím systémem, využití obrovských možností otevřených dat (volně dostupné knihy celého světa), platformy Amazon web services, vlastní kolaps a zdravotní následky, obrovské množství know-how, které má současná civilizace, ale které se ještě do školních lavic nedostalo.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Práce na dálku. Náš tým je distribuovaný. Výrazná komplexita problematiky – vzali jsme si velký úkol, integrovat techniky pro výuku cizích jazyků s technikami osobního rozvoje a samozřejmě alokace a využívání zdrojů (peníze, čas, odbornost).

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
V podstatě to, co píšete na svých stránkách, buďte kreativní, ujistěte se, že váš nápad je to pravé, obklopte se podobnými lidmi a získejte finance.
Kdybych to měl říci ještě jinými slovy, nejprve vytvořte mlýnek na peníze, zajistěte stabilní přísun energie (ať už peníze, nebo lidský potenciál), poté si stanovte minimální produkt (tzv. MVP) a dostaňte ho na trh. Klidně nedokonalý, ale funkční. Poučte se a pak inovujte dál. Nestavějte raketoplán, zničí vás to. A samozřejmě počítejte s tím, že v týmu budou krize. Komunikujte pořád o všem, buďte totálně otevření a vydržte. Kaizen: dělejte malé postupné kroky den za dnem a budujte návyky.

Na čem pracujete teď?
Běží nám crowdfundigová kampaň na HitHitu, budeme rádi, pokud nám přispějete. Takže sbíráme zdroje na další vývoj, učíme se pracovat se zákazníky, sbíráme data z trhu a samozřejmě prodáváme svou službu.
Až skončí kampaň, budeme vyhodnocovat, jakým směrem půjde další vývoj. Vize jsou velkorysé, další jazyky, další trhy, nebo mobilní aplikace. Sledujte náš facebook a uvidíte.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se projekt dále daří rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz